امروز: ۱۴۰۳/۰۲/۰۲

تشکیل ۷۳۷ پرونده تخلف اقتصادی در گیلان

مدیرکل تعزیرات حکومتی گیلان با اشاره به گشت های ویژه ماه رمضان و نوروز گفت: تاکنون ۷۳۷ پرونده تخلف اقتصادی در استان تشکیل شده است.

به گزارش کاسپین مرتضی امینی با بیان اینکه گشت‌های مشترک تعزیرات حکومتی استان گیلان ویژه ماه رمضان و عید نوروز در دو مرحله اجرایی می‌شود، اظهار کرد: مرحله اول در قالب طرح «ضیافت» از ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ آغاز و تا ۲۹ اسفندماه ۱۴۰۲ به پایان رسید.

وی با اشاره به آغاز مرحله دوم این طرح از اول لغایت ۲۱ فروردین ماه ۱۴۰۳ افزود: تمرکز مرحله دوم بر سفرهای نوروزی و مراکز اسکان و پذیرایی است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی گیلان، این دستگاه را مرجع قضائی رسیدگی به تخلفات اقتصادی دانست و گفت: تعزیرات حکومتی در سه حوزه کالا و خدمات، بهداشت و درمان و قاچاق کالا با تخلفات اقتصادی برخورد می‌کند.

امینی با بیان اینکه کلیه دستگاه‌ها و مراجع کاشف و ضابط از جمله جهاد کشاورزی و صمت پرونده‌های تخلف اقتصادی را به تعزیرات حکومتی ارجاع می‌دهند، ادامه داد: اگرچه تعزیرات مرجع قضائی رسیدگی به تخلفات است، اما در قالب گشت‌های مشترک به سایر دستگاه‌ها کمک می‌کنیم.

وی اضافه کرد: روزانه ۵ اکیپ گشت مشترک در مرکز استان فعال بوده و نظارت و بازرسی در حوزه کالاهای اساسی را انجام می‌دهد؛ همچنین ۱۲ اکیپ در سطح شهرستان‌ها فعال هستند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی گیلان با بیان اینکه با کمک دستگاه‌های کاشف و ناظر همچون استاندارد و جهاد کشاورزی و صمت و پلیس امنیت اقتصادی از ۱۵ اسفندماه تاکنون ۲۵۲ اکیپ گشت و حدود ۲۶۶۸ مورد بازرسی انجام شده است، عنوان کرد: از این تعداد بازرسی، که برای ۷۳۷ واحد پرونده تخلف تشکیل و به شعب تعزیرات حکومتی استان وصول شد که میزان محکومیت ۴۹,۱۲۱,۳۰۵,۶۵۰ ریال است.

وی با اشاره به استمرار گشت‌های مشترک تا ۲۱ فروردین ماه ۱۴۰۳، تصریح کرد: سامانه ۱۳۵ تعزیرات حکومتی به صورت شبانه روزی پاسخگوی مردم بوده و شکایات را ثبت می‌کند؛ پس از مراجعه و بازرسی و احراز تخلف، نسبت به تشکیل پرونده اقدام خواهیم کرد.


کد خبر: 26218

دیدگاهتان را بنویسید