امروز: ۱۴۰۳/۰۲/۰۲

تردد ۲ میلیون خودرو در محورهای گیلان

 مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان، از تردد یک میلیون و ۹۴۶ هزار و ۴۰۸ خودرو در محورهای استان همزمان با طرح نوروزی خبر داد و گفت: شاهد کاهش هشت درصدی در ورود به استان و ۹ درصدی در خروج از استان هستیم.

به گزارش کاسپین غلامعلی نیک فهم با اشاره به آخرین وضعیت تردد در محورهای استان گیلان در طرح نوروزی، اظهار کرد: از ۲۴ اسفندماه ۱۴۰۲ لغایت ۷ فروردین ماه ۱۴۰۳، تعداد یک میلیون و ۸۶ هزار و ۹۰۴ وسیله نقلیه وارد استان گیلان شده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته هشت درصد کاهش در ورود را نشان می‌دهد.

وی هم‌چنین از خروج تعداد ۸۵۹ هزار و ۵۰۴ وسیله نقلیه از استان در بازه مذکور خبر داد و تصریح کرد: در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، ۹ درصد کاهش در خروج از استان داشته‌ایم.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان با بیان اینکه از ابتدای طرح نوروزی، بیشترین میزان ورودی از طریق آزادراه قزوین – رشت با ۵۰۰ هزار و ۳۴۹ وسیله نقلیه بوده است، تصریح کرد: محور رامسر – چابکسر نیز با ۳۳۵ هزار و ۹۹ وسیله نقلیه، دومین محور ورودی پرتردد استان بوده است.

نیک فهم، بیشترین میزان خروجی استان را نیز محور چابکسر – رامسر با تردد ۳۱۵ هزار و ۳۹۵ وسیله نقلیه دانست و بیان کرد: از ابتدای طرح نوروزی، متوسط تردد در محورهای مواصلاتی استان ۷۱۳ وسیله نقلیه در ساعت بوده؛ اوج تردد در محورهای استان نیز در روز یکشنبه، ۵ فروردین ماه با متوسط تردد ۸۴۷ وسیله نقلیه در ساعت به ثبت رسیده است.

وی اضافه کرد: هم چنین بیشترین میزان تردد در محورهای ارتباطی داخلی استان، مربوط به محور امامزاده هاشم – تقاطع سراوان با متوسط تردد روزانه ۵۲ هزار و ۱۰۸ وسیله نقلیه در روز و پس از آن محور آزادراه – قزوین رشت(امامزاده هاشم) با متوسط تردد روزانه ۵۰ هزار و ۴۵۶ وسیله نقلیه در روز است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان، با بیان این که هم چنین در مدت مذکور بیش از ۸۰ هزار مسافر توسط ناوگان حمل و نقل عمومی مسافر استان جابجا شده اند، تصریح کرد: این مسافران با اتوبوس، مینی بوس و سواری جابجا شده اند.


کد خبر: 26328

دیدگاهتان را بنویسید