امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۰۵

تحقق ۴۰ درصدی تعهد نهضت ملی مسکن در گیلان

 مدیرکل راه و شهرسازی گیلان، مجموع واحدهای در حال ساخت طرح نهضت ملی مسکن گیلان را ۳۸ هزار و ۵۶۵ واحد دانست که معادل ۴۰ درصد تعهد سه ساله است و اضافه کرد: پیشرفت فیزیکی این واحدها بین پنج تا ۹۵ درصد است.

به گزارش کاسپین محمدرضا فلاحتگر  برش سه ساله ابلاغی مسکن حمایتی شهری، بازآفرینی شهری، مسکن خودمالک و مسکن روستایی استان گیلان را به ترتیب ۳۷ هزار و ۹۹۷ واحد، ۱۲ هزار و ۶۶۵ واحد، ۱۶ هزار و ۸۸۸ واحد و ۳۰ هزار واحد دانست و تاکید کرد: طی دو سال گذشته ۱۲ هزار و ۸۷۱ واحد در بخش مسکن حمایتی شهری، ۵۵۱۰ واحد در بخش بازآفرینی شهری، ۳۵۸۷ واحد در بخش مسکن خودمالک و ۱۶ هزار و ۵۹۷ واحد در بخش مسکن روستایی در حال ساخت داریم.

وی مجموع واحدهای در حال ساخت طرح نهضت ملی مسکن گیلان را ۳۸ هزار و ۵۶۵ واحد دانست که معادل ۴۰ درصد تعهد سه ساله است و اضافه کرد: پیشرفت فیزیکی این واحدها بین پنج تا ۹۵ درصد بوده و در صورت واریز به موقع آورده متقاضیان و پرداخت تسهیلات بانکی، پروژه زودتر به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان اضافه کرد: ۱۰ هزار و ۹۴۵ واحد به صورت انبوه ساز و ۱۹۲۶ واحد به صورت گروه ساخت و جوانی جمعیت در شهرهای رشت، بندرانزلی، شفت، آستانه اشرفیه، لنگرود، رودسر، تالش، منجیل، املش، تولم شهر و کیاشهر در حال ساخت است.

وی با اشاره به ساخت ۶۹۶۱ واحد توسط راه و شهرسازی، ۲۶۱۰ واحد توسط نیروهای مسلح و ۱۳۹۲ واحد انبوه ساز و ۲۵۲ واحد گروه ساخت توسط بنیاد مسکن، یادآور شد: ۳۴۹۰ واحد نیز با روش های نوین و در قالب صنعتی سازی در دست ساخت است.

فلاحتگر تعهد استان گیلان در واگذاری انفرادی و گروهی اراضی را ۴۱۵۵ خانوار دانست و یادآور شد: تعداد کل ثبت‌نامی‌های طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، ۲۵۹۹ نفر بوده و شاهد تایید نهایی ۱۱۴۴ نفر هستیم و تاکنون برای ۶۶۴ خانوار تخصیص زمین انجام شده است؛ هم چنین پرونده ۱۰۱ متقاضی ساکن روستا به بنیاد مسکن تحویل داده شد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۲ هزار و ۸۷۱ واحد طرح حمایتی شهری در دست ساخت است، اضافه کرد: تاکنون ۶۲ هزار و ۸۷۸ متقاضی تسهیلات ودیعه مسکن به بانک های عامل معرفی شده اند و این وام به ۳۹ هزار و ۶۳۴ متقاضی پرداخت شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان هم چنین به عملکرد کارگروه تنظیم و کنترل بازار املاک و مستغلات استان اشاره و بیان کرد: ۱۵ هزار و ۲۶۳ بنگاه معاملات ملکی در استان فعالیت می کنند و تاکنون ۱۰ هزار و ۶۲۰ مورد بازرسی از این واحدها انجام و ۱۴۰۹ پرونده تشکیل شده؛ همچنین متخلفین به پرداخت جریمه ۴۶ میلیارد تومانی محکوم شدند و ۱۴۶ واحد را پلمب کردیم.


کد خبر: 28402

دیدگاهتان را بنویسید