امروز: ۱۴۰۳/۰۳/۰۶

تایید صلاحیت ۴۴۵ داوطلب انتخابات مجلس در گیلان

دبیر ستاد انتخابات گیلان گفت: ۴۴۵ داوطلب از سوی هیأت نظارت برای دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان تأیید صلاحیت شدند.
به گزارش کاسپین جواد شفیعی ثابت  اظهار کرد: در پی اتمام مهلت قانونی بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی شورای محترم نگهبان طی ۵ مرحله اسامی تأیید صلاحیت شدگان را به ستاد انتخابات ابلاغ کرد که در مجموع به تعداد ۴۴۵ نفر در یازده حوزه انتخابیه گیلان تأیید صلاحیت و ۸۵ نفر عدم تأیید شدند.

دبیر ستاد انتخابات گیلان گفت: در مرحله آخر ۴ داوطلب جدید تأیید صلاحید شدند و ۵ نفر از حوزه‌های انتخابیه رشت-خمام، فومن-شفت و لاهیجان-سیاهکل هم که در مراحل قبل تأیید صلاحیت آنها اعلام شده بود؛ با اعلام جدید شورای نگهبان به فهرست عدم تأیید ها اضافه شدند.

جواد شفیعی ثابت سخنگوی ستاد انتخابات استان گیلان گفت: به طور میانگین برای هر کرسی مجلس در استان ۳۴ نفر به رقابت می‌پردازند که بیشترین تعداد داوطلب تأیید شده در حوزه انتخابیه رشت و خمام به تعداد ۱۲۸ نفر و کمترین تعداد داوطلب در حوزه انتخابیه صومعه سرا با ۱۶ نفر می‌باشد.

دبیر ستاد انتخابات استان گیلان با تاکید بر قانونمداری نامزدها گفت: مهلت قانونی تبلیغات به مدت یک هفته و از سوم اسفند آغاز می‌شود و داوطلبان باید تا ۲۱ بهمن رئیس ستاد خود را به فرمانداری‌ها اعلام کرده و ضمن ثبت منابع تأمین مالی هزینه‌های انتخاباتی در سامانه شفافیت، سامانه‌های مجازی تبلیغاتی خود را به فرمانداری رسماً اعلام کنند.


کد خبر: 24622

دیدگاهتان را بنویسید