امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۰۲

بهره برداری از ۲۰ پروژه سلامت محور در گیلان

۲۰ پروژه سلامت محور و عام المنفعه گیلان با حضور وزیر بهداشت و به صورت همزمان در استان به بهره برداری رسید.

به گزارش کاسپین، ۲۰ پروژه سلامت محور و عام المنفعه گیلان با حضور وزیر بهداشت به صورت همزمان در استان به بهره برداری رسید.

از ابتدای دولت شهید رئیسی تاکنون ۱۳۸ پروژه باارزش ریالی قریب به یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در گیلان افتتاح و به عملیات اجرایی ابر پروژه های سلامت‌محور در گیلان ازجمله بیمارستان ۴۲۱ تخت خوابی لاکان، برقراری ردیف اعتباری جهت احداث بیمارستان ۸۰۰ تخت خوابی و ازسرگیری احداث بیمارستان جایگزین پورسینا و دانشکده پزشکی در استان ازجمله این اقدامات است.

۵۵۱ تخت درمانی در آینده نزدیک با افتتاح بیمارستان ۴۲۱ تخت خوابی لاکان و بال توسعه بیمارستان شهید بهشتی انزلی به گیلان افزوده شده است.

تأمین و استقرار حداقل یک هزار عدد انواع تجهیزات پزشکی در گیلان که ازجمله آن‌ها نصب و راه‌اندازی چهار دستگاه MRI در بیمارستان‌های رازی، پرفسور پیروز لاهیجان، شهید نورانی تالش و شهید حسین پور لنگرود، راه‌اندازی دستگاه CT آنژیوگرافی و آنژیوگرافی در حشمت و یا CT اسکن ۱۷ شهریور نمونه‌ای از این اقدامات در دولت شهید رئیسی است.

افتتاح بخش‌ها و کلینیک‌های تخصصی ویژه در گیلان نظیر پروژه اورژانس ۵۰ تختخوابی جدید بیمارستان امام خمینی (ره) صومعه‌سرا بااعتبار ۲۰۰ میلیارد تومانی، کلینیک‌های ویژه تخصصی در آستارا، لنگرود، رودبار و لاهیجان تنها بخشی از اقدامات در طول سه سال عمر پر برکت شهید رئیسی بوده است.

مجموع اقدامات دانشگاه علوم پزشکی گیلان حداقل ۱,۰۰۰ میلیارد تومان به مجموع سرمایه‌های نظام سلامت گیلان افزوده شده است.


کد خبر: 28838

دیدگاهتان را بنویسید