امروز: ۱۴۰۳/۰۳/۲۴

بهره‌برداری از ۵ طرح سرمایه‌گذاری در منطقه آزاد انزلی

پنج طرح سرمایه‌گذاری به ارزش هشت هزار و ۹۵۰ میلیارد ریال و اشتغال‌زایی برای ۵۵۰ نفر در منطقه آزاد انزلی، با دستور رئیس‌جمهور به بهره‌برداری رسید.

 به گزارش کاسپین به مناسبت جشن‌های چهل‌وپنجمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران، پنج طرح سرمایه‌گذاری در این منطقه با دستور آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور در آیین افتتاح و بهره‌برداری از طرح‌های سرمایه‌گذاری مناطق آزاد کشور به صورت همزمان افتتاح شد.

براین اساس طرح‌های سرمایه‌گذاری که مورد بهره‌برداری قرار گرفت، بخش خصوصی مشغول به فعالیت در نخستین منطقه آزاد شمال کشور هشت هزار و ۹۵۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری کرده و زمینه اشتغال‌زایی برای ۵۵۰ نفر به صورت مستقیم مهیا شده است.

طرح‌های فوق مشتمل بر افتتاح واحد تولیدی پوشاک با یک هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری و ۱۳۰ نفر اشتغالزایی، بهره برداری از کارخانه تولید مواد غذایی با ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری و ایجاد اشتغال برای ۸۰ نفر و شروع به کار رسمی واحد تولید محصولات بهداشتی با ۲۵۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری و اشتغالزایی برای ۲۰ نفر می‌باشد.

از سوی دیگر واحد تولید کابل شبکه‌ای با ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار و ایجاد اشتغال برای ۲۰ نفر و یک مجتمع تجاری و خدماتی با سرمایه‌گذاری پنج هزار میلیارد ریالی و اشتغالزایی ۳۰۰ نفری نیز امروز به طور همزمان با طرح‌های سرمایه‌گذاری و زیرساختی مناطق آزاد کشور افتتاح شد.

هم اکنون در منطقه آزاد انزلی ۷۶ طرح سرمایه‌گذاری توسط بخش خصوصی با ارزش ۳۲ هزار میلیارد تومان در حال تکمیل می‌باشند و طرح‌های زیرساختی سازمان منطقه آزاد انزلی نیز با اعتبار ۱۰ هزار میلیارد تومانی در احداث می‌باشد که از این میان مهمترین طرح ملی در آستانه افتتاح رسمی، اتصال مجتمع بندری کاسپین به خط ریل سراسری است که با بهره برداری از آن نه‌تنها ۲ دریای شمالی و جنوبی کشورمان به یکدیگر وصل می‌شوند بلکه اصلی‌ترین زیرساخت فعالیت کریدور شمال جنوب تکمیل می‌شود و فرصت مناسبی برای گسترش مناسبات کشورهای حاشیه دریای کاسپین و اتحادیه اقتصادی اوراسیا با دولت‌های جنوبی دریای عمان و خلیج فارس فراهم می‌شود.


کد خبر: 24573

دیدگاهتان را بنویسید