امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۳۱

برگزاری نخستین جشنواره فیلم با موضوع جوانی جمعیت در گیلان

آژانس خبری کااسپین - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان از برگزاری نخستین جشنواره فیلم با موضوع جوانی جمعیت در استان خبر داد و گفت: گیلان سالمندترین استان کشور است.

 

 

به گزارش خبرنگار کاسپین، رضا ثقتی، با اشاره به اهمیت موضوع جوانی جمعیت، به مواد ۲۸ و ۳۱ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت و مشخص شدن تکالیف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اشاره و تصریح کرد: با در نظر داشتن روند پیری جمعیت در گیلان و نیز نقش اثرگذار هنر و نمایش، نخستین جشنواره فیلم با موضوع جوانی جمعیت در استان برگزار می شود.

وی ادامه داد: فراخوان این جشنواره، مردادماه امسال اعلام خواهد شد و هنرمندان و فیلمسازان، پنج ماه فرصت دارند تولیدات خود در قالب فیلم کوتاه، نماهنگ و تیزر را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، این استان را دارای ظرفیت هایی پرشمار و هنرمندان با استعداد دانست و از این رو، ابراز اطمینان کرد که استقبال خوبی از این جشنواره از سوی فیلمسازان صورت گیرد.

وی خاطرنشان کرد: با در نظر داشتن اینکه گیلان سالمندترین استان کشور است؛ تبیین و تبلیغ موثر در حوزه جوانی جمعیت و فرزندآوری اهمیت بسیاری دارد و همین مولفه ها نیز جزو دغدغه های هنرمندان است و باید در این حوزه با جدیت ورود می کنند.

ثقتی همچنین گفت: جوایز خوبی برای برگزیدگان جشنواره در نظر گرفته شده که از جمله آنها حمایت از فیلمسازان در ساخت تولیداتشان و نیز تسهیل ورود آنان به جشنواره های ملی و منطقه ای است.

وی یادآور شد: تولیدات رسیده به جشنواره، از بسترهای رسانه ای همچون صداوسیما، فضای مجازی و شبکه های اجتماعی نشر داده می شود تا آموزش همگانی و اطلاع رسانی عمومی از اهمیت فرزندآوری و توجه به جوانی جمعیت صورت گیرد


کد خبر: 15872

دیدگاهتان را بنویسید