امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۰۳

برگزاری جشنواره ملی «دریادها» توسط فدراسیون ورزش‌های دریایی و ساحلی

رئیس هیأت ورزش های دریایی و ساحلی گیلان از برگزاری جشنواره ملی «دریادها» توسط فدراسیون ورزش‌های دریایی و ساحلی خبر داد

به گزارش کاسپین امین جلائی ضمن اعلام این خبر و اهمیت افزایش توجه به ورزش های دریایی و ساحلی با توجه به پتانسیل های موجود در گیلان گفت:به منظور مشارکت موثر و اثربخش جامعه ورزش‌های دریایی و ساحلی و همچنین به‌منظور فرهنگ‌سازی و ترویج رشته‌های دریایی و ساحلی در میان عموم مردم “جشنواره فرهنگی ورزشی دریادها” به مناسبت بزرگداشت چهل و پنجمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در دهه مبارکه فجر سالجاری برگزار می‌شود.

به گفته وی، شعار این جشنواره برگرفته از نام “دریا”به عنوان نماد ورزش‌های مرتبط با فدراسیون ورزش های دریایی و ساحلی و “یادها” به عنوان نماد گرامی‌داشت ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی و شهدای گرانقدری است که تا پای جان از مرزهای آبی کشورمان دفاع کرده اند.

رئیس هیأت ورزش های دریایی و ساحلی گیلان ضمن اشاره به اهداف این جشنواره اظهار داشت:در واقع توجه به منویات مقام معظم رهبری در تحقق سیاست‌های توسعه دریامحور،
ایجاد نشاط اجتماعی، شناسایی استعدادهای برتر و بسترسازی رشد و پیشرفت و نیز شناسایی هر چه بهتر و بیشتر ورزش های دریایی و ساحلی و همچنین ایجاد رقابت بین هیأت های استانی از دیگر اهداف این جشنواره فرهنگی ورزشی است.

جلایی ادامه داد:همچنین یکی دیگر از اهداف این جشنواره تاکید بر تحت پوشش قرار دادن حداکثری رشته‌های مرتبط با هیأت ورزشهای دریایی و ساحلی، توجه به تنوع جمعیتی مخاطبان (رده‌های سنی مختلف) و منطقه‌ای در برگزاری (اجرای جشنواره در شهرستان‌های مختلف) و توجه به پیوست فرهنگی از اولویت های طراحی شده برای این رویداد ملی است.

شایان ذکر است:فرایند این جشنواره از طریق هیأت های استانی فدراسیون ورزش های دریایی و ساحلی آغاز شده و جشنواره طی روزهای دهم تا بیست و دوم بهمن ماه برگزار خواهد شد.


کد خبر: 23794

دیدگاهتان را بنویسید