امروز: ۱۴۰۳/۰۳/۰۸

برپایی ۶۰۰ غرفه صنایع دستی ویژه «نوروز» در گیلان

مدیرکل میراث فرهنگی گیلان با بیان اینکه مسافران می‌توانند شکایات خود از فعالیت مراکز اقامتی و پذیرایی را به شماره ۰۹۶۲۹ گزارش کنند، گفت: برپایی ۶۰۰ غرفه صنایع دستی و سوغات محلی در مبادی ورودی ۱۷ شهرستان برای استقبال و راهنمایی گردشگران پیش بینی شده است.

به گزارش کاسپین ولی جهانی  با اشاره به آمادگی مراکز اقامتی از مهمانان نورورزی، اظهار کرد: استان گیلان با وجود آثار تاریخی و گردشگری متعدد و متنوع همواره مورد استقبال گردشگران داخلی و خارجی در طول سال است.

مدیرکل میراث فرهنگی گیلان افزود: گیلان با ۳۱۸۰ واحد اقامتی با ۱۵ هزار و ۴۲۹ اتاق، ۴۹ هزار و ۱۰۶ تخت و ۳۹۲ مجتمع بین‌راهی آماده پذیرایی از مسافران نوروزی بوده، نرخ‌نامه‌های این واحدها در بخش پذیرش نصب شده است.

وی با بیان اینکه مسافران می‌توانند شکایات خود از فعالیت مراکز اقامتی و پذیرایی را به شماره ۰۹۶۲۹ گزارش کنند، گفت: برپایی ۶۰۰ غرفه صنایع دستی و سوغات محلی در مبادی ورودی ۱۷ شهرستان برای استقبال و راهنمایی گردشگران پیش بینی شده است.

جهانی با بیان از ابتدای سال تاکنون حدود ۸۵ میلیون نفر شب اقامت در استان ثبت شده است، تصریح کرد: نوروز امسال مقارن با عید خلوص و بندگی و ماه مبارک رمضان است به همین دلیل در اجرای برنامه‌های فرهنگی، ایجاد نوروزگاه‌ها و برپایی نمایشگاه‌های توانمندی شهرستان با نگاه به ماه مبارک رمضان، برنامه ریزی‌های اصلی صورت گرفته است.


کد خبر: 25574

دیدگاهتان را بنویسید