امروز: ۱۴۰۳/۰۳/۱۰

برف‌روبی ۱۶ میلیون مترمکعبی در محورهای گیلان

 مدیرکل راهداری گیلان، حجم برف‌روبی انجام شده طی سه روز گذشته را ۱۶ میلیون و ۳۵۹ هزار و ۸۰۰ مترمکعب دانست و گفت: ۲۶۲۰ کیلومتر از راه های استان برف‌روبی شده است.

به گزارش کاسچین غلامعلی نیک فهم ، با اشاره به بارش برف سنگین طی روزهای ۷ و ۸ اسفندماه در اکثر شهرستان های گیلان، اظهار کرد: ۵۴۲ راهدار با استفاده از ۳۷۰ دستگاه انواع ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین طی سه روز گذشته اقدام به برف‌روبی محورها کردند.

وی با بیان اینکه عملیات برفروبی در محورهای مواصلاتی شهرستان های رشت، رودبار، فومن، ماسال، املش، رضوانشهر، شفت، رودسر، سیاهکل، تالش، آستانه اشرفیه، لاهیجان، لنبرف و گرود، بندرانزلی، خمام و صومعه سرا انجام شد، عنوان کرد: راهداران ۲۶۲۰ کیلومتر از راه های استان را برف‌روبی کردند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان، حجم برف‌روبی انجام شده طی سه روز گذشته را ۱۶ میلیون و ۳۵۹ هزار و ۸۰۰ مترمکعب دانست و متذکر شد: حداکثر ارتفاع برف در محورهای برف‌روبی شده بین ۱۰ تا ۱۸۰ سانت بود.

نیک فهم از بازگشایی کلیه راه های اصلی و فرعی و روستایی خبر داد و اضافه کرد: حدود دو درصد از کار برف‌روبی در معابر روستایی مناطق کوهستانی باقی مانده که راهداران هم اکنون در حال اتمام کار هستند.

وی با بیان اینکه در بحران برف روزهای اخیر به ۹۰ دستگاه ماشین آلات بیشتر جهت برف‌روبی نیاز داشتیم، خاطرنشان کرد: استان گیلان دارای ۱۲ هزار کیلومتر راه اصلی و فرعی و روستایی بوده و لذا در مجموع نیازمند حدود ۶۰۰ دستگاه ماشین آلات راهداری هستیم.


کد خبر: 25372

دیدگاهتان را بنویسید