امروز: ۱۴۰۳/۰۳/۰۸

برخورد جدی با کارفرمایان متخلف در گیلان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان از کاهش ۱۱ درصدی حوادث ناشی از کار در استان گیلان خبر داد و بیان کرد: ۱۴۸ مورد حادثه کارگاهی در سال ۱۴۰۱ داشتیم که در سال ۱۴۰۲ به ۱۳۱ مورد رسید؛ این در حالی است که رویکرد اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان پیشگیرانه بوده و برخورد با کارگاه های ناایمن و کارفرمایان متخلف، بدون لطمه زدن به کار و کارگر انجام می شود.

به گزارش کاسپین سیاوش آقاجانی اظهار کرد: سالانه ۱۲ هزار مورد بازرسی از کارگاه‌های مشمول قانون کار توسط بازرسان کار استان گیلان انجام می‌شود تا ایمنی کارگران و رعایت حق و حقوق آن‌ها و وضعیت مشاغل سخت و زیان‌آور و پیشگیری از حوادث ناشی از کار مورد بررسی قرار گیرد.

وی هدف از بازرسی‌های ادواری را حفظ ایمنی کارگران و جلوگیری از حوادث ناشی از کار دانست و عنوان کرد: در کنار بازرسی، آموزش ایمنی را دنبال می‌کنیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان با بیان اینکه سال گذشته ۴۵ هزار نفر/ساعت آموزش ایمنی را به کارگران و کارفرمایان و مسئولان ایمنی کارگاه‌ها ارائه کردیم، گفت: به زودی همایش ایمنی کارگاه ها را در استان برگزار خواهیم کرد.

وی از برخورد قضایی با قریب به ۱۵۰ کارفرمای متخلف در سال گذشته خبر داد و خاطرنشان کرد: کارگاه‌های پر خطر بیشترین سهم را در برخوردها داشتند؛ در واقع کارگاه‌های پر خطر نیمی از این پرونده ها را تشکیل می دهند.


کد خبر: 27369

دیدگاهتان را بنویسید