امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۰۵

بازداشت ۱۵۴۳ معتاد متجاهر در گیلان

 رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر استان از اجرای طرح آرامش در شهر با هدف تشدید مبارزه با موادمخدر در ایام نوروز در گیلان خبر داد و گفت: در این راستا هزار و ۵۴۳ معتاد متجاهر، خرده‌فروش و قاچاقچی جمع‌آوری و دستگیر و بیش از ۴۲۵ کیلوگرم انواع موادمخدر کشف شد.

به گزارش کاسپین سرهنگ علی احمدپور در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه سال‌هاست که موادمخدر به عنوان یک تهدید جدی جامعه بشری به ویژه نسل جوان را در معرض خطر قرار داده است، اظهار کرد: مجموعه انتظامی خط مقدم مبارزه با موادمخدر است و در این راستا با عزم جدی و راسخ با این پدیده شوم مبارزه می‌کند.

وی با بیان اینکه در راستای ارتقای امنیت اجتماعی، طرح آرامش در شهر با هدف تشدید برخورد با سوداگران مرگ و جمع‌آوری معتادان متجاهر به مدت ۱۵ روز توسط پلیس مبارزه با موادمخدر گیلان به مرحله اجرا درآمد، از  تعامل خوب فرماندهان انتظامی شهرستان‌های تابعه در اجرای این طرح خبر داد و گفت: در این راستا ۱۵۴۳ معتاد متجاهر، خرده‌فروش و قاچاقچی در سطح استان جمع‌آوری و دستگیر شدند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان گیلان به کشف ۲۱۴ کیلوگرم تریاک، ۲ کیلو و ۶۱۶ گرم هروئین، ۴۹ کیلو و ۵۲۴ گرم حشیش، ۱۵ کیلو و ۶۱۳ گرم شیشه و ۱۴۳ کیلو و ۹۵۹ گرم سایر موادمخدر از این افراد خبر داد و تصریح کرد: معتادان از طریق دادگاه درمان‌مدار به مراکز ترک اعتیاد ماده ۱۵ و ۱۶ قانون مبارزه با موادمخدر معرفی و خرده‌فروشان و قاچاقچیان موادمخدر با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی در اختیار مرجع قضائی قرار گرفتند.

این انتظامی در پایان با تأکید بر اجرای مستمر اینگونه طرح‌ها در سال جاری، خاطرنشان کرد: برخورد با پدیده شوم اعتیاد و موادمخدر که زمینه‌ساز بسیاری از جرائم و ناهنجاری‌های اجتماعی است با قدرت در دستور کار پلیس قرار دارد.


کد خبر: 26646

دیدگاهتان را بنویسید