امروز: ۱۴۰۲/۱۲/۱۱

باد پاییزی در راهِ گیلان

کاسپین - کارشناس هواشناسی گیلان گفت: نقشه‌های هواشناسی نشانگر وزش باد گرم از امشب تا اواخر وقت فردا (یکشنبه) در این استان است.

به گزارش کاسپین آرش نبی‌زاده اظهار کرد: به تدریج با شکل‌گیری جریانات جنوبی از نیمه امشب تا فردا وزش باد گرم در گیلان به ویژه در ارتفاعات و دامنه‌ها، موقتی شدید تا خیلی شدید پیش بینی شده‌است.

وی با بیان اینکه طی این مدت در برخی نقاط ساحلی و جلگه‌ای استان گیلان، پدیده مه را شاهد خواهیم بود، اضافه کرد: دما نیز طی این مدت در نقاط مختلف گیلان بین ۵ تا ۱۰ درجه سلسیوس افزایش خواهد یافت.

کارشناس هواشناسی گیلان با تاکید بر ضرورت رعایت توصیه‌های پیشگیری از حوادث در پی وزش باد گرم از مردم خواست تا از روشن کردن آتش در اراضی جنگلی و رها کردن آن خودداری کنند.

نبی زاده خاطر نشان کرد: بعد از گذر بادگرم از دوشنبه سامانه سرد و بارشی وارد گیلان می‌شود که این شرایط آب و هوایی تا پنجشنبه در این استان باقی خواهد ماند.

نبی‌زاده بیان کرد: دیلمان با ۳ درجه سلسیوس خنک ترین و لاهیجان با ۱۹ درجه گرمترین مناطق استان گیلان در ۲۴ ساعت گذشته بودند ضمن اینکه دمای فعلی رشت ۱۷ درجه و رطوبت ۱۰۰ درصد است.

وی بیان کرد: فعالیت‌های دریانوردی امروز و فردا با احتیاط مناسب است.

پائیز امسال اراضی جنگلی استان گیلان در چند مرحله به دلیل وزش باد گرم دچار حریق شد.


کد خبر: 22383

دیدگاهتان را بنویسید