امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۳۱

ایجاد بازارچه دائمی صنایع دستی در آستانه اشرفیه

آژانس خبری کاسپین - مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان از احداث بازارچه دائمی صنایع دستی در آستانه اشرفیه خبر داد و گفت: ایجاد این بازارچه می‌تواند نقطه عطفی برای توسعه اقتصادی استان باشد.

به گزارش خبرنگار کاسپین، ولی جهانی اظهار کرد: گیلان به سرزمین رویدادهای فرهنگی هنری و هنری معروف است و این مهم به رونق صنعت گردشگری کمک شایان می‌کند.

وی از راه‌اندازی بازارچه صنایع‌دستی در آستانه اشرفیه خبر داد و افزود: در این خصوص مذاکراتی با رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان انجام و مقرر شده ساختمان سیلو جهاد در اختیار هنرمندان قرار گیرد و پس از مرمت و تعمیر نسبت به ایجاد نمایشگاه اقدام شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان با تاکید بر لزوم ایجاد بازارچه‌های دائمی صنایع دستی در نقاط مختلف استان، بیان کرد: در خصوص ایجاد نمایشگاه مقرر شد تفاهم‌نامه‌ای فی مابین دستگاه‌های میراث‌فرهنگی، سازمان جهاد کشاورزی و امور روستایی منعقد شود تا در روند برپایی این نمایشگاه تسهیل شود.

جهانی با اشاره قابلیت‌های هنرهای دستی گیلان، اضافه کرد: تولیدات صنایع دستی استان گیلان با ویژگی‌های منحصر به فرد خود ظرفیت لازم برای اشتغال‌زایی، رونق اقتصادی و صادرات دارد.

وی از برگزاری حدود ۱۰۰ جشنواره و رویداد فرهنگی و هنری در گیلان خبر داد و افزود: گیلان با برگزاری این تعداد جشنواره‌ها و رویدادها، رتبه نخست کشور را دارد.

کد خبر


کد خبر: 16147

دیدگاهتان را بنویسید