امروز: ۱۴۰۳/۰۳/۲۴

ایجاد امنیت اجتماعی و فرهنگی مطالبه جدی گیلانی‌ها است

جانشین فرمانده کل انتظامی کشور با تاکید بر لزوم حفظ مسائل قانونی و اجتماعی از سوی گردشگران و مسافران به ویژه در خط ساحلی گفت: با برهم زنندگان نظم سواحل برخورد جدی می شود.

 به گزارش کاسپین سردار قاسم رضایی در سفرش به گیلان در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه این استان اظهار کرد: گیلان با تقدیم هشت هزار شهید در دوران دفاع مقدس و دیگر سنگرهای انقلاب اسلامی نقش محوری در این راستا ایفا کرده است.

جانشین فرمانده کل انتظامی کشور با بیان اینکه پیروی از راه، روش و منش شهدا یک تکلیف الهی است، گفت: یاد و خاطر شهدای بزرگ و توجه و عمل به سیره شهدا در اولویت کارهای سبزپوشان انتظامی است.

سردار رضایی با قدردانی از تلاش‌ها و زحمات پرسنل و کادر انتظامی در بخش‌های مختلف اضافه کرد: سبزپوشان انتظامی برای ایجاد امنیت و آرامش جامعه شبانه روزی در تلاش هستند.

وی با گرامیداشت یاد و خاطر میرزا کوچک خان جنگلی افزود: میرزا کوچک خان جنگلی روحانی مبارز و وطن پرستی بود که بر پایه توجه به ارزش‌های دینی زحمات زیادی برای کشور کشید.

کاهش چشم گیر کلیه جرایم در گیلان

جانشین فرمانده کل انتظامی کشور با گرامیداشت یاد و خاطر شهدای خدمت به ویژه رئیس جمهور شهید آیت الله رئیسی بیان کرد: ما وارث خون شهدای بزرگی چون شهید رئیسی ها و شهید سلیمانی‌ها هستیم و با قدرت هر چه تمام راهشان را ادامه می‌دهیم.

سردار رضایی از کاهش چشم گیر همه جرایم در گیلان خبر داد و اضافه کرد: سرعت عمل در کار و افزایش کشفیات در جرایم مختلف در گیلان نشان دهنده تلاش مستمر پلیس در این استان است.

وی با قدردانی از زحمات فرماندهان انتظامی در گیلان افزود: خانواده‌ها بیشترین سهم زحمات سبزپوشان انتظامی را در خدمت رسانی دارند.

جانشین فرمانده کل انتظامی کشور با اشاره به گردشگری بودن استان گیلان بیان کرد: ورود جمعیت قابل توجهی از گردشگران و مسافران به گیلان در ایام تعطیلات فشار مضاعفی بر روی دوش پلیس جهت نظم بخشی به استان می‌آورد که با تلاش شبانه روزی این عزیزان همراه است.

سردار رضایی با بیان اینکه ایجاد امنیت اجتماعی و فرهنگی مطالبه جدی گیلانی‌ها است، گفت: مردم گیلان بسیار مهمان پذیر و نوع دوست هستند اما از گردشگران و مسافران انتظار دارند که حرمت خون هشت هزار شهید این استان حفظ شود.

وی با تاکید بر لزوم حفظ مسائل قانونی و اجتماعی از سوی گردشگران و مسافران به ویژه در خط ساحلی افزود: با برهم زنندگان نظم اجتماعی و عفت عمومی در سواحل برخورد جدی می‌شود.

جانشین فرمانده کل انتظامی کشور با تاکید بر لزوم همکاری همه دستگاه‌ها در ساماندهی سواحل و نظم بخشی امور بیان کرد: همه دستگاه مکلف هستند در نظم بخشی و ساماندهی در کنار پلیس قرار بگیرند و با دستگاه‌هایی که در این بخش ترک فعل می‌کنند برخورد جدی می‌شود.

سردار رضایی با اشاره به اجرای توفیق آمیز و مردمی طرح نور توسط پلیس اضافه کرد: طرح نور با رویکرد مردم محوری و برای ایجاد امنیت اجتماعی و فرهنگی در حال اجرا است.

وی با بیان اینکه جنگ نرم هوشمندانه مدیریت و رصد می‌شود، افزود: همراهی مردم در اجرای طرح نور نشان دهنده پایبندی انها در اجرای قانون و ارزش‌های اسلامی است.

جانشین فرمانده کل انتظامی کشور با بیان اینکه حضور خانواده‌ها در سواحل مورد تاکید است، گفت: باید فضای آرامش و امنیت در سواحل جهت حضور خانواده‌ها فراهم شود.

لزوم رعایت مقررات و قوانین در سواحل

سردار رضایی با تاکید بر لزوم رعایت مقررات و قوانین در سواحل بیان کرد: هرج و مرج در سواحل، جاده‌ها و اماکن تفریحی خط قرمز پلیس است و با افراد مجرم برخورد جدی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه طرح دریا با قدرت و قوت اجرا می‌شود، افزود: مشارکت مردم و گروه‌های جهادی و بسیجی در اجرای ساماندهی سواحل و طرح دریا بسیار مؤثر است.

جانشین فرمانده کل انتظامی کشور با بیان اینکه ایجاد فضای مجرمانه در صنوف مختلف پیگرد قانونی دارد، گفت: گیلان به یمن وجود ۸ هزار شهید، به عنوان استان مقدس و مبارکی است و اجازه نمی‌دهیم در این استان حرمت شکنی شود.

به گفته رضایی، گیلان در بخش برخورد با معتادان متجاهر، سارقین و مالخران، خرده فروشان، اراذل و اوباش عملکرد قابل قبولی داشته است.

وی با بیان اینکه ورود اتباع بیگانه غیرمجاز در کل کشور به ویژه گیلان ممنوع است، افزود: بکارگیری از اتباع بیگانه غیرمجاز هم افعال مجرمانه است و با افراد برخورد جدی می‌شود.

جانشین فرمانده کل انتظامی کشور با بیان اینکه قاچاق سلاح غیرمجاز ممنوع است، گفت: ورود و حمل سلاح غیر مجاز ممنوع بوده و با حامل و نگهدارنده اینگونه سلاح‌ها برخورد قانونی می‌شود و کسانی هم که از سلاح مجاز استفاده غیرقانونی می‌کنند نیز مورد پیگرد قانونی قرار می‌گیرند.


کد خبر: 28829

دیدگاهتان را بنویسید