امروز: ۱۴۰۳/۰۲/۰۳

اهدای خون ۱۵۸۱ گیلانی در شب های قدر

مدیر پزشکی انتقال خون استان از اهدای خون ۱۵۸۱ گیلانی در لیالی قدر خبر داد و گفت: در ماه مبارک رمضان پایگاه‌های انتقال خون استان گیلان در دو شیفت کاری برای خونگیری از افراد واجد شرایط فعال هستند.

به گزارش کاسپین دکتر گیتی ایزدی‌پور با اشاره به فعالیت پایگاه‌های انتقال خون در لیالی قدر اظهار کرد: در مجموع سه شب قدر امسال ۱۷۵۲ نفر به مراکز خونگیری ثابت و سیار استان مراجعه کردند که ۱۵۸۱ نفر موفق به اهدای خون شدند.

مدیر پزشکی انتقال خون گیلان با اشاره به استقرار اتوبوس سیار اهدای خون در شب‌های قدر در گلزار شهدای رشت، افزود: در ماه مبارک رمضان پایگاه‌های انتقال خون استان گیلان در دو شیفت کاری برای خونگیری از افراد واجد شرایط فعال هستند.

وی افزود: پایگاه انتقال خون رشت از شنبه تا چهارشنبه صبح‌ها از ساعت ۸ الی ۱۳ و عصرها از ساعت ۱۸ الی ۲۳ و روزهای پنجشنبه صبح‌ها از ساعت ۸ الی ۱۲ و عصرها از ساعت ۱۸ الی ۲۲ و روزهای جمعه از ساعت ۸:۳۰ الی ۱۳ فعالیت دارند.

ایزدی‌پور تصریح کرد: مرکز انتقال خون لاهیجان ‌نیز از شنبه تا چهارشنبه صبح‌ها از ساعت ۸ الی ۱۳ و عصرها از ساعت ۱۸ الی ۲۳ و روزهای پنجشنبه ۸ الی ۱۲ و ۱۸ الی ۲۲ فعال است. همچنین مراکز اهدای خون انزلی، تالش، آستارا، فومن، لنگرود و رودسر نیز شنبه تا چهارشنبه ۸ الی ۱۳ و پنجشنبه‌ها ۸ الی ۱۲ برای خونگیری از عموم‌ مردم‌ فعالیت دارند.

مدیر پزشکی انتقال خون گیلان با تأکید بر اینکه روزه داری مانعی برای اهدای خون نیست، گفت: نیاز به فرآورده‌های خونی در استان دائمی بوده و لذا ماه مبارک رمضان فرصتی برای انجام کارهای نوع‌دوستانه از جمله مشارکت در امر اهدای خون برای تأمین نیاز بیماران است.


کد خبر: 26579

دیدگاهتان را بنویسید