امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۰۵

اهدای خون۹۰ هزار گیلانی

 مدیرکل انتقال خون گیلان گفت: در سال  گذشته ۱۰۵هزار و ۲۲۹ نفر برای امر پسندیده و حیات‌بخش اهدای خون به مراکز اهدای خون در استان مراجعه کردند که ۹۰ هزار و ۹۴۷ نفر موفق به اهدای خون شدند.

به گزارش کاسپین بابک پاکدل در جمع خبرنگاران ضمن قدردانی از اهداکنندگان خون که طی سال گذشته همراه انتقال خون استان در کنار نیازمندان خون و فرآورده‌های خونی بودند، اظهار کرد: در سال  گذشته ۱۰۵هزار و ۲۲۹ نفر برای امر پسندیده و حیات‌بخش اهدای خون به مراکز اهدای خون در استان مراجعه کردند که ۹۰ هزار و ۹۴۷ نفر موفق به اهدای خون شدند.

وی افزود: متوسط اهدای خون در کشور در هر هزار نفر جمعیت ۲۷ نفر است ولی استان گیلان توانست در سال گذشته، به ازای هر هزار نفر جمعیت به ۳۵.۳۸ نفر اهدا کننده خون برسد که این مشارکت در استان بی نظیر بوده است.

مدیرکل انتقال خون گیلان گفت: در سال گذشته خون مورد نیاز تمام عمل‌های جراحی و بیماران تالاسمی در استان با مشارکت بی نظیر اهداکنندگان و سفیدپوشان انتقال خون تأمین شده و امید است در سال‌جاری بیش از گذشته، مردم نوعدوست استان گیلان بیماران نیازمند به خون و فرآورده‌های آن را در نظر داشته باشد.


کد خبر: 26747

دیدگاهتان را بنویسید