امروز: ۱۴۰۲/۱۲/۱۳

افزون بر پنج همت بودجه پیشنهادی سال آتی شهرداری رشت

شهردار رشت گفت: بودجه پیشنهادی شهرداری رشت برای سال آینده مبلغ پنج هزار و چهارصد میلیارد تومان است که دوهزار و چهارصد میلیارد تومان از آن سهم بخش جاری و مابقی آن شامل ۵۶ درصد از کل بودجه نیز عمرانی است. 

به گزارش  کاسپین  محمد حسین واثق کارگرنیا رئیس شورای اسلامی شهر رشت در یکصدوهفدهمین جلسه علنی شورا در ساختمان جلسات شورای رشت با قدردانی از حضور اصحاب رسانه در جلسات شورای رشت اظهار کرد: رسانه‌ها همواره با مدیریت شهری رشت در راستای تحقق اهداف و توسعه و بالندگی شهر همراهی می‌کنند.

وی با اشاره به حضور مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان در جلسه صحن شورای رشت گفت: از زمان حضور حبیبی در جایگاه مدیریت این سازمان اتفاقات خوبی در راستای حفظ آثار بر جا مانده از شهدا با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت رقم خورده است.

رئیس شورای شهر رشت به ایجاد باغ موزه دفاع مقدس گیلان اشاره کرد و افزود: احداث این باغ موزه از روند خوبی برخوردار است و شورا و شهرداری رشت در این مهم نهایت همکاری را دارد.

تدوین بودجه ۱۴۰۳ شهرداری رشت

کارگرنیا با اشاره به بودجه سال ۱۴۰۳ شهرداری رشت بیان کرد: بودجه سال ۱۴۰۳ شهرداری رشت به مبلغ پنج هزار و چهارصد میلیارد تومان تدوین شده که پس از ارائه آن به شورا، در کمیسیون‌های تخصصی بررسی می‌شود.

۵۶ درصد از بودجه سال ۱۴۰۳ عمرانی است

رحیم شوقی شهردار رشت نیز با حضور در جلسه علنی شورا با اشاره به مبلغ پیشنهادی بودجه پیشنهادی سال ۱۴۰۳ شهرداری رشت اظهار کرد: بودجه پیشنهادی شهرداری رشت برای سال آینده مبلغ پنج هزار و چهارصد میلیارد تومان است که دوهزار و چهارصد میلیارد تومان از آن سهم بخش جاری و مابقی آن شامل ۵۶ درصد از کل بودجه نیز عمرانی است.

وی با بیان اینکه بنای اصلی در تدوین بودجه ۱۴۰۳ شهرداری رشت این است که پروژه‌های عمرانی شهر رشت در سال آینده بدون توقف اجرایی شود، افزود: بودجه پیشنهادی طی جلسات متعدد کارشناسی با مدیران مربوطه بررسی شده است.

بودجه پیشنهادی سال ۱۴۰۳ شهرداری رشت توسط رحیم شوقی شهردار این شهر تقدیم واثق کارگرنیا رئیس شورای شهر رشت شد، همچنین لایحه مساعدت با هیئت شطرنج در شورا بررسی شد.

سید شمس شفیعی عضو شورای رشت نیز با بیان اینکه در سال گذشته، شورا در برگزاری رویداد مسابقات شطرنج مساعدت داشت، افزود: هیچ جایگاهی برای شورا و شهرداری در آن رویداد در نظر گرفته نشده بود و این پذیرفتنی نیست و معتقدم نباید این لوایح به صورت دوفوریتی بیاید.

وی به عدد ریالی بودجه پیشنهادی سال ۱۴۰۳ شهرداری رشت اشاره کرد و گفت: بودجه پیشنهادی سال آینده رشت پنج هزار و چهار میلیارد تومان است که در حوزه درآمد سه هزار و ۷۰۰ میلیارد تدوین شده و باید تلاش کنیم تا مولفه‌های درآمدی محقق شود.

عضو شورای شهر با اشاره به اینکه در دوران فعالیت شورای ششم اتفاقات خوبی در حوزه بودجه رقم خورد، تصریح کرد: بودجه سال ۱۴۰۳ شهرداری رشت نسبت به سال جاری ۴۴ درصد افزایش داشته و یک بودجه کاملا منطقی و رادیکال تدوین شده و در بودجه پیشنهادی اتمام پروژه‌های ناتمام مورد توجه است، همچنین در حوزه تخلفات ساختمانی نیز شاهد تثبیت نرخ هستیم که این مهم نشان دهنده کاهش وابستگی بودجه به تخلفات ساختمانی است.

شفیعی با تاکید به اینکه در رشت سه ابر چالش وجود دارد، افزود: پسماند، ترافیک و آب و فاضلاب سه مشکل و ابرچالش رشت است که در بودجه پیشنهادی سال ۱۴۰۳ به این سه موضوع توجه ویژه‌ای صورت گرفته است.

موافقت با لایحه مساعدت با هیئت شطرنج

هادی رمضانی عضو شورای شهر رشت نیز در این جلسه با اشاره به لایحه مساعدت با برگزاری رویداد بزرگ شطرنج در رشت اظهار کرد: این مسابقات یک رویداد بین المللی است که می‌تواند آورده‌های خوبی برای رشت داشته باشد و پیشنهاد می‌کنم با این مهم موافقت شود.

محسن سماکچی عضو دیگر شورای رشت نیز در این جلسه با اشاره به اینکه برگزاری رویداد بین المللی شطرنج اقدام بزرگی است، اظهار کرد: معتقدم چنانچه به دو فوریت این لایحه رای داده نمی‌شود حداقل با یک فوریت آن موافقت کنند تا این رویداد بزرگ در رشت برگزار شود.

به بودجه رای موافق نمی‌دهم

سیدحسین رضویان عضو دیگر شورای رشت نیز در این جلسه با قدردانی از رئیس، اعضای شورا و شهردار رشت پیرامون توجه ویژه به موضوع بودجه اظهار کرد: در سال‌های گذشته در بودجه یک مبحث دیده نشد و چنانچه امسال نیز این مهم مورد توجه نباشد به بودجه رای موافق نمی‌دهم.

وی با بیان اینکه رشت فقط به پروژه‌های عمرانی میثاق معطوف نمی‌شود، افزود: باید ببینیم که آیا بودجه با رویکرد توسعه گردشگری، شهر سبز و غیره نیز توجه دارد؟

عضو شورای شهر رشت با تاکید به اینکه شهرداری مدعی است که هفت هزار تن آسفالت طی ۶ ماه اخیر در رشت اجرایی شده است، گفت: متاسفانه همچنان در معابر اصلی شاهد مشکلاتی در معابر عمومی هستیم که انتظار داریم این دغدغه‌ها برطرف شود.

در این جلسه شهرداران مناطق پنجگانه رشت با حضور در صحن شورا به ارائه گزارش عملکرد پرداختند.


کد خبر: 24026

دیدگاهتان را بنویسید