امروز: ۱۴۰۳/۰۳/۱۰

افزایش 21 درصدی صید ماهیان استخوانی در گیلان

 مدیرکل شیلات گیلان گفت: از ابتدای فصل صید سال جاری تاکنون ۲۳۰۰ تن انواع ماهیان استخوانی در سواحل استان گیلان صید شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۱ درصد افزایش صید را شاهد هستیم.

به گزارش کاسپین کوروش خلیلی اظهار کرد: از ابتدای فصل صید سال جاری تاکنون ۲۳۰۰ تن انواع ماهیان استخوانی در سواحل استان گیلان صید شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۱ درصد افزایش صید را شاهد هستیم.

خلیلی با بیان اینکه از این میزان صید ۴۴ درصد ماهی سفید، ۵۵ درصد ماهی کفال و یک درصد سایر گونه‌ها بود، افزود: امسال ۱۹ درصد افزایش پره‌کشی نسبت به مدت مشابه سال قبل را شاهد بودیم.

خلیلی با بیان اینکه ارزش ناخالص این میزان صید ۶۵۰ میلیارد تومان است، گفت: در حال حاضر ۴۵ پره فعال با اشتغال ۴ هزار نفر در استان گیلان در زمینه صید ماهیان استخوانی فعالیت دارند.

مدیر کل شیلات گیلان همچنین در خصوص شناورهای صیادی کیلکا نیز تصریح کرد: از ابتدای فصل صید سال جاری و از تنها بندر فعال استان گیلان در شهرستان بندر انزلی تاکنون ۳۹۰۰ تن کیلکا صید شده که از این میزان ۱۰ درصد به مصرف انسانی رسیده و ۹۰ درصد به کارخانه‌های تهیه پودر ماهی منتقل شده است.

خلیلی با بیان اینکه ارزش ناخالص این میزان صید ۷۰ میلیارد تومان بود، تاکید کرد: هم اکنون ۳۰ شناور صیادی با اشتغال ۲۷۰ نفر در زمینه صید کیلکا فعالیت دارد.


کد خبر: 25788

دیدگاهتان را بنویسید