امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۰۳

افتتاح ۳ پروژه صنعتی در گیلان

همزمان با آغاز دهه مبارک فجر سه پروژه صنعتی با ۹ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال اعتبار و ۲۰۰ نفر اشتغالزایی در شهر صنعتی رشت با حضور استاندار گیلان افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

به گزارش کاسپین در نخستین روز از دهه مبارک فجر ۱۴۰۲ و در چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، سه شرکت صنعتی تولید کننده کالاهای الکترونیکی، شرکت تولید کننده محصولات آرایشی و بهداشتی و یک شرکت تولید کننده انواع رنگ و پوشش ساختمانی با اعتبار ۹ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال افتتاح شد.

شرکت تولید کننده انواع کالاهای الکترونیکی در زمینی به مساحت هفت هزار و ۳۰۰ متر مربع با پنج هزار متر مربع زیربنا برای ۱۳۴ نفر اشتغال‌زایی داشته است.

اشتغال ایجاد شده در شرکت تولید کننده محصولات آرایشی و بهداشتی با ۸۰۰ متر مربع زیربنا و ۴۸۰ میلیارد ریال اعتبار ۳۹ نفر است.

همچنین شرکت تولید کننده انواع رنگ و پوشش ساختمانی نیز که امسال احیاء شد در زمینی به مساحت سه هزار و ۴۱۱ متر مربع با ۶۰۰ متر مربع زیر بنا احداث شده ۲۷ نفر اشتغالزایی داشت.

تیمور پورحیدری مدیر کل صنعت، معدن و تجارت گیلان در حاشیه افتتاح این پروژه‌ها و در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در دهه فجر امسال ۳۲ پروژه صنعتی با ۵۰۷ هزار میلیارد ریال اعتبار (پنج هزار و هفت میلیارد تومان اعتبار) و یک‌هزار و ۸۶۷ نفر اشتغال‌زایی در استان گیلان به تدریج در سراسر استان بهره‌برداری می‌رسند.

وی با بیان اینکه از این تعداد ۱۸ پروژه در شهرستان رشت، سه پروژه در شهرستان بندر انزلی و سایر پروژه‌ها در شهرستان‌های فومن، ماسال، سیاهکل، شفت، رضوانشهر، آستانه اشرفیه، رودسر و لوشان به بهره برداری می‌رسد، گفت: به رغم تحریم‌های ظالمانه و فشارهای اقتصادی فعالان عرصه تولید به پویایی و حرکت چرخ تولید ادامه می‌دهند.


کد خبر: 24428

دیدگاهتان را بنویسید