امروز: ۱۴۰۳/۰۲/۰۲

اشتغال زایی ۳۷ درصدی در حوزه صمت/مشکلات واحدهای تولیدی عارضه یابی شود

آژانس خبری کاسپین - مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان گیلان در نشست با فعالان اقتصادی شهرستان فومن گفت: عارضه یابی رسیدگی به مشکلات در صدر امور روسای صمت شهرستان‌ها باشد.

 

 

به گزارش خبرنگار کاسپین،  تیمور پورحیدری در جمع فعالان اقتصادی و صنعتی فومن، اظهار کرد: سهم صنعت و معدن در ایجاد اشتغال زایی بیش از ۳۷ درصد است.

وی با بیان اینکه نقش و جایگاه سازنده صنعتگران و معدنکاران بسیار ارزنده است عنوان کرد: تولید کنندگان ما تحت هر شرایطی عاشقانه به تولید می‌پردازند و به رغم مشکلات عدیده در حوزه اقتصادی و ایجاد اشتغال پویا هستند.

این مسئول با اشاره به حمایت‌های تسهیلاتی تبصره ۱۸ و ۱۶ جهت تامین نقدینگی حوزه تولید، تاکید کرد: برنامه‌های مطلوبی در راستای کمک به افزایش تولید و تامین سرمایه در گردش بخش صنعت و تکمیل طرح‌های نیمه تمام در برنامه‌های دولت دیده شده است که به زودی ابلاغ خواهد شد.

مدیر کل صمت گیلان پس از استماع مشکلات و دغدغه‌های برخی مدیران واحدهای صنعتی، تصریح کرد: ایجاد زیرساخت و مهیا نمودن بستر تولید از وظایف شرکت شهرک‌های صنعتی می‌باشد که قطعاً روسای ادارات صمت شهرستان به طور جد در راستای تسهیل امور باید پیگیری و اقدام نمایند.
دکتر پورحیدری در پایان ضمن تقدیر از فعالان اقتصادی شهرستان فومن گفت: اراضی و تاسیسات راکد صنعتی بلافاصله باید تعیین تکلیف شود و در اختیار تولیدکنندگان واقعی قرار گیرد و لذا عارضه یابی و آسیب شناسی بخش تولید در اولویت امور روزانه رؤسای ادارات صمت شهرستان قرار گیرد.

گفتنی است شهرستان فومن دارای دو شهرک صنعتی و ۲۷ واحد صنعتی فعال بوده و ۱۹ اتحادیه صنفی است که بیش از ۵ هزار واحد صنفی در این شهرستان مشغول به فعالیت می‌باشند.


کد خبر: 15863

دیدگاهتان را بنویسید