امروز: ۱۴۰۳/۰۳/۲۴

اشتغالزایی برای ۴۴۰ نفر با اجرای ۲۸ طرح گردشگری در گیلان

 مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان از اشتغالزایی برای ۴۴۰ نفر با اجرای ۲۸ طرح گردشگری در این استان خبر داد.

ولی جهانی در گفت و گو با خبرنگار کاسپین اظهار کرد: نشست کمیته فنی بررسی و ارزیابی طرح‌های متقاضی سرمایه‌گذاری به منظور ایجاد تأسیسات زیرساختی گردشگری در استان گیلان در اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان برگزار شد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گیلان با اشاره به جزئیات نشست کمیته فنی بررسی و ارزیابی طرح‌های متقاضی سرمایه‌گذاری بیان کرد: در این نشست با بررسی ۵۱ طرح متقاضی، صدور موافقت‌نامه اصولی برای ۲۸ طرح زیرساختی مورد موافقت قرار گرفت.

جهانی تصریح کرد: این طرح‌ها شامل ۵ مجتمع گردشگری، ۲ هتل، ۱۰ هتل آپارتمان ،۳ اقامتگاه بوم‌گردی، ۳ اقامتگاه سنتی، ۴ واحد پذیرایی بین راهی ۱ واحد سفره خانه سنتی هستند.

وی با بیان اینکه پیش‌بینی اولیه میزان سرمایه‌گذاری برای اجرای طرح‌های مذکور مبلغی بالغ بر ۹,۵۰۰ میلیون ریال بوده است، افزود: با بهره‌برداری از این طرح‌ها مجموعاً برای حدود ۴۴۰ نفر اشتغال ایجاد می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان ادامه داد: ۴ پرونده به دلیل عدم ارائه مستندات لازم شرایط طرح در کمیته یادشده را نداشت و مقرر شد پس از بررسی بیشتر مراتب در کمیته فنی آینده طرح موضوع شود و همچنین ۱۹ پرونده نیز به دلیل نداشتن شرایط لازم جهت اجرای تأسیسات گردشگری مخالفت شد.


کد خبر: 23673

دیدگاهتان را بنویسید