امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۰۲

«استیل» به وقت پاکسازی

رییس اداره حفاظت محیط زیست آستارا گفت: به همت جمعی از دوستداران محیط زیست، زباله‌های جا مانده از مسافران نوروزی در حریم تالاب استیل جمع آوری شد.

به گزارش کاسپین محمد رضا سلامی ریک  اظهار کرد: طی فراخوان اداره محیط‌زیست شهرستان مرزی آستارا و با حضور و مشارکت دوستداران محیط زیست، هلال احمر، شهرداری و بخشداری مرکزی، حاشیه تالاب استیل آستارا و سایت گردشگری این تالاب از وجود زباله و سایر پسماندهای رها شده مسافران نوروزی پاکسازی شد.

وی افزود: در این اقدام در حدود یک تن زباله و سایر پسماندها از حاشیه این تالاب جمع آوری و با همکاری خدمات شهری شهرداری آستارا به سایت زباله شهری منتقل شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست آستارا با بیان اینکه سالانه چندین هزار گردشگر داخلی و خارجی از تالاب استیل بازدید می‌کنند از گردشگران و بازدیدکنندگان این تالاب زیبا خواست تا از آلوده کردن محیط زیست با رها سازی زباله‌ها و پسماندها خودداری نمایند.

تالاب استیل آستارا یکی از تالاب‌های آب شیرین و شکار ممنوع کشور با حدود ۱۳۸ هکتار مساحت است که علاوه بر زیستگاه انواع گونه‌های گیاهی و جانوری، تأمین کننده آب کشاورزی بخشی از مزارع شالیزاری منطقه نیز می‌باشد.


کد خبر: 26684

دیدگاهتان را بنویسید