امروز: ۱۴۰۲/۰۹/۱۶

استفاده ۷۰ هزار خانوار گیلانی از طرح کالابرگ الکترونیک

آژانس خبری کاسپین - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان با بیان اینکه تاکنون ۷۰ هزار و ۱۹۸ خانوار در این استان از طرح کالابرگ الکترونیک استفاده کرده‌اند تعداد تراکنش های انجام شده طی ۶ ماه گذشته را ۱۵۸ هزار و ۶۳۳ مورد اعلام کرد.  

به گزاشر کاسپین، سیاوش آقاجانی اظهار کرد: از ابتدای امسال تاکنون در این استان هزار و ۱۸۶ میلیارد و ۸۸۰ میلیون ریال از طریق این طرح خرید انجام شده است که از این میزان ۵۰۳ میلیارد ریال از اعتبار یارانه‌ها و مابقی از حساب اشخاص پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه خانوارهای دهک اول تا سوم از مزایای طرح کالابرگ الکترونیک در سطح گیلان بهره‌مند می‌شوند، گفت: بدین منظور ۴۲۵ شعبه از ۱۰ فروشگاه زنجیره ای بزرگ و سه هزار و ۲۵۹ فروشگاه خرد در استان برای اجرای این طرح فعال شده اند.

آقاجانی اظهار کرد: کالاهای اساسی شامل؛ برنج، گوشت منجمد گوساله، حبوبات، شیر کم‌چرب، پنیر، ماست، مرغ، تخم‌مرغ، روغن مایع، ماکارانی و قند و شکر از جمله کالاهایی هستند که مردم می توانند از طریق کالابرگ الکترونیک خریداری کنند.

به گفته وی، از ۱۱۳ دهستان استان ۸۸ مورد دارای فروشگاههایی هستند که خدمات کالابرگی ارائه می دهند.

آقاجانی افزود: باتوجه به اینکه تقریبا همه فروشگاه‌های زنجیره ای و بسیاری از فروشگاه‌های خرد به این طرح پیوسته اند به مردم توصیه می کنیم از نرم افزار «شما» استفاده کنند تا آنکه بتوانند از فروشگاه های اطرافی که دارای ۱۱ قلم کالای مشمول طرح هستند، جزئیات طرح، میزان تراکنش و اعتبار باقی مانده مطلع شوند و یا در این خصوص از کد دستوری #۱۴۶۳*۵۰۰*، استفاده نمایند.


کد خبر: 19620

دیدگاهتان را بنویسید