امروز: ۱۴۰۳/۰۲/۰۲

اختصاص اعتبار ۵ میلیاردی برای احیای کارگاه‌های صنایع‌دستی گیلان

آژانس خبری کاسپین - مدیرکل میراث‌فرهنگی گیلان اختصاص اعتبار پنج میلیارد تومانی برای احیای کارگاه‌های صنایع‌دستی در شهرها و روستاهای جهانی خبر داد و گفت: تجهیز کارگاه‌های صنایع‌دستی در اولویت اداره کل است.
به گزارش خبرنگار کاسپین، ولی جهانی، اظهار کرد: گیلان دارای توانمندی‌ها و تنوع صنایع‌دستی فراوانی است که باعث جذب گردشگر در مناطق مختلف و توجه به هنرهای سنتی آن منطقه شدهاست.

وی به اختصاص اعتبار پنج میلیارد تومانی برای احیا کارگاه‌های صنایع‌دستی در شهرها و روستاهای جهانی گیلان خبر داد و افزود: این اعتبار در راستای احیا دست سازه‌های هنری استان گیلان و توسعه این صنعت سنتی اختصاص یافته است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان با تاکید بر لزوم ترویج و شناساندن صنایع‌دستی اصیل هر منطقه از استان، بیان کرد: ایجاد، احیا و تجهیز کارگاه‌های صنایع‌دستی در سطح استان، یکی از اولویت‌های اصلی این اداره‌کل است.

جهانی از ایجاد و تجهیز کارگاه‌های صنایع‌دستی در شهرها و روستاهای جهانی صنایع‌دستی گیلان خبر داد و بیان کرد: گسترش این نوع کارگاه‌ها، در رشد اقتصادی منطقه و توجه هرچه بیشتر گردشگران برای بازدید از این مناطق، تأثیر بسزایی دارد.


کد خبر: 16082

دیدگاهتان را بنویسید