امروز: ۱۴۰۲/۱۲/۱۳

اجرای فیبر نوری در 4 شهر گیلان

کاسپین- معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، توسعه فیبرنوری را ضرورتی انکارناپذیر دانست و گفت: چهار شهر بزرگ گیلان شامل لاهیجان، رودسر، لنگرود و بندرانزلی بعد از رشت باید تا پایان سال جاری تحت پوشش شبکه فیبرنوری قرار گیرد.

به گزارش کاسپین میثم عابدی در نشست تبیین توسعه زیرساخت فیبرنوری گیلان با حضور شهرداران و روسای شوراهای اسلامی در استانداری در رشت اظهار کرد: این چهار شهر باید تا ۱۰ روز آینده قراردادهای مربوط به تحت پوشش قرار گرفتن به شبکه فیبرنوری را نهایی کنند و تا آخر سال کار را به اتمام برسانند.

وی با بیان اینکه اضافه شدن هر شهر دیگر به شبکه فیبرنوری و عقد قرارداد جزو اولویت‌ها است، اضافه کرد: سایر شهرهای استان گیلان نیز باید حداقل تا پایان امسال قراردادها را نهایی کنند و در سال آینده، عملیات اجرایی را آغاز نمایند.

معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان کرد: در اجرای پروژه شبکه فیبرنوری همکاری پلیس راهور و سایر دستگاه‌های مرتبط مورد نیاز است از اینرو تسریع در این برنامه همکاری بین دستگاه‌ها را می‌طلبد.

عابدی با تاکید بر ضرورت نظارت بر پروژه‌های مربوط به شبکه فیبرنوری خاطر نشان کرد: جلسات کنترل پروژه مربوط به توسعه شبکه فیبرنوری نیز باید با معاونت هماهنگی امور استانداری و با حضور فرمانداران هر ۲ هفته یک بار برگزار شود.

معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، تسریع در طرح ملی توسعه شبکه فیبرنوری منازل و کسب و کار را مهم دانست و اضافه کرد: توسعه شبکه فیبرنوری اقدامی ارزشمند برای افزایش سرعت اینترنت است.

 

ضرورت همکاری شهرداران در اجرای پروژه فیبرنوری

استاندار گیلان نیز در این نشست با تاکید بر ضرورت همکاری شهرداران برای توسعه شبکه فیبرنوری گفت: طرح ملی توسعه شبکه فیبرنوری منازل و محیط‌های کسب و کار از برنامه‌های راهبردی دولت است از اینرو باید مورد توجه قرار گیرد.

اسدالله عباسی با بیان اینکه تحت پوشش قرار گرفتن شهرهای گیلان به شبکه فیبرنوری تحول ایجاد خواهد کرد، اظهار کرد: بسیاری از شبکه‌های ارتباطی در روستاهای استان فرسوده و در بستر شبکه مسی است که با اجرای پروژه فیبرنوری این مشکلات مرتفع می‌شود.

وی با توجه به پیشرفت‌ها و تحولات دنیای ارتباطات و هوشمندسازی و نوآوری در دنیا اضافه کرد: برنامه‌های ما در این ارتباط نیز باید بر اساس فناوری‌های روز دنیا باشد؛ توسعه شبکه فیبرنوری و اینترنت با سرعت بالا از خواسته‌های شهروندان است از این رو ما باید بر اساس تکالیف قانونی به این موضوع بپردازیم.

نماینده عالی دولت در استان گیلان با تاکید بر اینکه شهرهای تعیین شده گیلان برای تحت پوشش قرارگرفتن به شبکه فیبرنوری با سرعت تا پایان سال کار را نهایی کنند، اضافه کرد: محدویت پهنای باند با شبکه فیبرنوری مرتفع می‌شود بنابراین اجرای این پروژه اهمیت دارد.

استاندار گیلان با بیان اینکه همکاری شهرداران در اجرای پروژه شبکه فیبرنوری می تواند عملکرد آنان باشد، اظهار کرد: هر شهری که زودتر تحت پوشش شبکه فیبرنوری قرار گرفت باید در اختصاص اعتبارات مدنظر باشد.

فرزاد توکلی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان نیز در این نشست در ارتباط با فرآیند اجرای شبکه فیبرنوری به منازل و کسب و کارها توضیحاتی ارائه داد و خواستار همکاری برای اجرای آن شد.


کد خبر: 21824

دیدگاهتان را بنویسید