امروز: ۱۴۰۳/۰۲/۰۲

اجرای طرح گردشگری دریایی در سواحل گیلان

معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان با بیان اینکه برنامه ریزی های برای ایام نوروز 1403 و میزبانی از گردشگران در سواحل دریایی استان آغاز شده است ، گفت : طرح گردشگری دریایی نوروزی با مشارکت همه دستگاه های مسئول در راستای خدمت رسانی مطلوب به مسافران و بهره مندی مردم و گردشگران از ظرفیت های دریایی در نوروز 1403 اجرایی می شود.

به گزارش کاسپین علی خدمتگزار با اشاره به مفاد دستور العمل ابلاغی ستاد تسهیل سفرهای دریایی و تشریح مسئولیت ها و وظایف ارگانهای مختلف مجری طرح گفت: اداره کل بنادر و دریانوردی استان با مشارکت کلیه دستگاههای مسئول با انجام ممیزی فنی و ایمنی مراکز ارائه دهنده خدمات گردشگری دریایی اقدام به پیاده سازی این طرح می کند.

وی عنوان کرد: تعیین مسیرهای آبی مجاز گردشگری، نصب تابلوهای هشدار دهنده در آبراهه‌های استان، برگزاری دوره های آموزشی و تهیه تجهیزات ایمنی برای همیاران ناجی که در این طرح فعالیت می کنند برخی از اقدامات در اجرای هر چه بهتر این طرح است.

به گفته وی، تهیه و توزیع بروشورهای “راهنمای گردش دریایی ایمن”، تهیه و نصب بنرهای اطلاع رسانی پل ارتباطی شماره امداد دریایی 1550 و توصیه های ایمنی مقتضی در سطح استان، با آمادگی کامل و شبانه روزی کلیه شناورهای خدماتی بندر جهت ارائه خدمات جست و جو و نجات دریایی از دیگر اموری است که در این طرح انجام می شود.
وی از آمادگی کامل و 24 ساعته مرکز هماهنگی جست و جو و نجات دریایی برای دریافت پیام‌های اضطرار دریایی از طریق شماره تلفن 1550 با قابلیت برقراری تماس از طریق تلفن ثابت و کلیه اپراتورهای تلفن همراه خبرداد.

خدمتگزار ابراز امیدواری کرد: نوروز 1403 بدون هرگونه سانحه دریایی برای هموطنان بوده و خاطرات خوشی در سایه اجرای این طرح برای گردشگران دریایی از سفر به سواحل استان رقم زده شود.
به گفته وی ، در طرح گردشگری دریایی استان گیلان طی نوروز 1402 بیش از 110 هزار و 772 نفر از آن استفاده کردند.

شمال کشور دارای 800 کیلومتر خط ساحلی بوده که 30 درصد آن متعلق به استان گیلان است.

نشست هماهنگی اجرای طرح ایمنی گردشگری دریایی ویژه نوروز 1403 به منظور اتخاذ تدابیر لازم برای ایمن سازی ترددهای دریایی و خدمات رسانی امدادی مطلوب به گردشگران دریایی استان گیلان برگزار گردید.


کد خبر: 25021

دیدگاهتان را بنویسید