امروز: ۱۴۰۳/۰۱/۲۵

اجرای طرح سنجش نرخ کیفیت برای ۵۶ کالا در گیلان

  آژانس خبری کاسپین- مدیرکل استاندارد گیلان، با بیان اینکه طرح سنجش نرخ کیفیت برای ۵۶ قلم کالا در این استان اجرا می شود، گفت: این طرح از امروز در رشت اجرایی می شود.

به گزارش خبرنگار کاسپین مجتبی معصوم نژاد از اجرای طرح سنجش نرخ کیفیت کالا در استان گیلان خبر داد و اظهار کرد: سازمان ملی استاندارد در راستای بند ۱۸ ماده ۷ قانون توسعه و تقویت نظام استاندارد موظف است که سالانه نسبت به اندازه گیری نرخ رشد کیفیت محصولات اعم از کالا و خدمات با بهره گیری از معیارها و شاخص های معتبر اقدام و گزارش نتایج حاصل از ارزیابی ها را به مراجع ذی ربط و جامعه اعلام کند.

وی با اشاره به آغاز طرح مذکور از امروز در مناطق پنجگانه شهر رشت، افزود: این طرح در گیلان برای ۵۶ قلم کالا اجرا می شود و پرسنل اداره کل استاندارد گیلان اقدام به پر کردن فرم های مربوطه برای هر یک از این کالاها می کنند.

مدیرکل استاندار گیلان با بیان اینکه ۱۲ تیم دو نفره به ۶۷۲ خانوار مصرف کننده کالا مراجعه می کنند، گفت: این تیم ها به مصرف کنندگان در منازل یا فروشگاه ها مراجعه می کنند و درباره کالا و خدمات دریافتی سوال می پرسند.

معصوم نژاد، ۵۰ کالا را دارای استاندارد اجباری و ۶ کالا را پرمصرف دانست و بیان کرد: درباره کیفیت این کالاها از ظروف غذاخوری و تجهیزات سمعی و بصیری و مبلمان گرفته تا وسائط حمل و نقل و لوازم خانگی و مواد خوراکی با مردم گفت و گو می کنیم؛ ۶ کالای پر مصرف نیز شامل دخانیات و لباس و کیف و کفش و پیراهن و… است.

وی با بیان اینکه برای هر کالا یک کاربرگ پر می شود، اضافه کرد: تناسب کیفیت واقعی و کیفیت مورد انتظار مصرف کنندگان از کالاها سنجیده می شود؛ همچنین توجه مصرف کنندگان به شکایات رسمی و غیر رسمی و آشنایی آنان با درگاه شکایات و… نیز مورد ارزیابی قرار می گیرد.

مدیرکل استاندارد گیلان از جمع آوری اطلاعات درباره درآمد و اقتصاد و بعد خانوار نیز در جریان این طرح خبر داد و متذکر شد: براساس این جامعه آماری نرخ رشد کیفیت کالا و خدمات را ارزیابی می کنیم و در اختیار سازمان ملی استاندارد قرار می دهیم.

وی همچنین به اجرای طرح مذکور در ۲۰ روز کاری اشاره کرد و گفت: مردم مصرف کننده واقعی کالا و خدمات هستند و امیدواریم بتوانیم به بهبود خدمت رسانی به مردم کمک کنیم.

انتهای پیام


کد خبر: 15843

دیدگاهتان را بنویسید