امروز: ۱۴۰۳/۰۲/۰۲

اجرای حکم تخریب قریب به ۲۰۰ بنا در اراضی کشاورزی گیلان

 رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان، از اجرای حکم تخریب حدود ۲۰۰ بنای غیرمجاز در اراضی کشاورزی استان طی ۱۱ ماهه امسال خبر داد و گفت: با تغییر کاربری اراضی کشاورزی امنیت غذایی جامعه به خطر می‌افتد.

به گزارش کاسپین صالح محمدی از اجرای حکم تخریب ۱۸۳ بنای غیرمجاز در اراضی کشاورزی استان گیلان از ابتدای سال ۱۴۰۲ تا پایان بهمن ماه در استان گیلان خبر داد و اظهار کرد: بیشترین اجرای حکم تخریب بنا در شهرستان‌های رشت، آستانه اشرفیه و فومن و شفت اتفاق افتاده است.

وی تخریب ۱۹ واحد یک شهرک مسکونی در بندر کیاشهر، دیوارکشی و پی‌ریزی را از جمله عمده موارد تخریب بنا در این مدت دانست و افزود: با تغییر کاربری اراضی کشاورزی امنیت غذایی جامعه به خطر می‌افتد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با بیان اینکه تغییر کاربری اراضی کشاورزی همواره خط قرمز این سازمان محسوب می‌شود، عنوان کرد: از هم استانی‌های عزیز می‌خواهیم که در حفظ اراضی کشاورزی کوشا باشند و قبل از هرگونه ساخت و ساز و تغییر کاربری در اراضی کشاورزی استعلام‌های لازم را جهت جلوگیری از عواقب قانونی اخذ نمایند.

محمدی ادامه داد: ساکنان استان در صورت مشاهده هرگونه تغییر کاربری و ساخت و ساز غیر مجاز در اراضی کشاورزی می‌توانند مراتب را به سامانه ۱۳۱ یا پلیس زمین اطلاع دهند.


کد خبر: 25986

دیدگاهتان را بنویسید