امروز: ۱۴۰۳/۰۳/۱۰

تکمیل آزاد راه قزوین-رشت تا هفته آینده

 استاندار گیلان از تکمیل آزاد راه قزوین- رشت تا هفته آینده خبر داد و افزود: مراحل ساخت این آزاد راه در حال اتمام است و بزودی تکمیل و بهره برداری می‌شود.

به گزارش کاسپین اسدالله عباسیدر حاشیه بازدید از مراحل نهایی این پروژه ملی به خبرنگاران گفت: هم اکنون مراحل پایانی نصب روشنایی و تجهیزات ایمنی مسیر در حال انجام است و بزودی در سفر رئیس جمهور به گیلان به بهره‌برداری می رسد.

وی اعتبار هزینه شده برای این پروژه را ۲۰ هزار میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: هشت کیلومتر از پروژه آزادراه رشت قزوین باقیمانده بود که با تلاشهای شبانه روزی دستگاهها و نهادهای ذیربط اینک رو به پایان است.

به گزارش ایرنا، آزادراه رشت – قزوین به طول۱۳۷.۴ کیلومتر از مهمترین راه های کشور و بخشی از کریدور بین المللی شمال – جنوب است که به عنوان کوتاه ترین، ارزان ترین و مناسب ترین مسیر حمل کالا بین دو قاره آسیا و اروپا محسوب می شود.
بخشی از این پروژه به طول هشت کیلومتر در راستای پاسخ به مطالبات چندین ساله مردمی در خصوص بهره‌برداری از فاز نهایی آزادراه قزوین- رشت حد فاصل منجیل تا رودبار از ابتدای امسال با تخصیص مبلغ ۶هزار میلیارد ریال به صورت نقدی انجام شد که سه هزار میلیارد ریال از این مبلغ در دی‌ماه پرداخت شده است.

عملیات اجرایی این پروژه، مشتمل بر ۶ دستگاه پل بزرگ در مجموع به طول یک هزار و ۵۷۶ متر، شامل اجرای ۳۱۴ عدد شمع بتنی و چهار دستگاه تونل که دز مجموع به طول ۲ هزار و۸۷۶ متر است که لاینینگ و روسازی بتنی دو دستگاه از تونل‌های قطعه ابتدایی به طول ۹۲۷ متر و لاینینگ یک دستگاه تونل قطعه دوم به طول ۸۰۳ متر تکمیل شده است.


کد خبر: 25455

دیدگاهتان را بنویسید