امروز: ۱۴۰۲/۱۲/۰۳
استاندار گیلان در دیدار با سفیر ایران در روسیه:

اتصال کریدور شمال به جنوب فرصت طلایی برای گیلان است

استاندار گیلان با بیان اینکه اتصال کریدور شمال به جنوب فرصت طلایی برای گیلان است، گفت: اتصال خط ریلی رشت به آستارا با همکاری دو طرف سرعت بخشیده می شود.

آزانس خبری کاسپین – یاسر محمدپور –  کاظم جلالی سفیر ایران در روسیه  در ملاقات با اسدالله عباسی استاندار گیلان اظهار کرد: بسیار خرسندیم که پس از سفر آیت الله رئیسی به روسیه استاندار گیلان به همراه یک هیات اقتصادی و سیاسی کارکشته و جامع به روسیه سفر کردند.
وی با اشاره به اهمیت ایجاد روابط گیلان با روسیه در ابعاد مختلف افزود: روابط ایران با روسیه از مدت ها پیش از طریق گیلان رقم خورده است.
سفیر ایران در روسیه با اشاره به موقعیت استراتژیک آستراخان و داغستان برای ارتباط دوسویه با گیلان اضافه کرد: تقویت روابط گیلان با آستراخان و جمهوری داغستان برای توسعه سرمایه گذاری و تجارت خارجی بسیار اهمیت دارد.
جلالی با اشاره به اینکه کریدور شمال به جنوب برای دو طرف بسیار اهمیت دارد، گفت: نقش گیلان در اتصال کریدور شمال به جنوب بسیار حیاتی و مهم است.
وی با اشاره به معطلی چندین ساله پروژه خط ریلی رشت – آستارا افزود: دولت سیزدهم و نماینده عالی این دولت در گیلان به شدت پیگیر به سرانجام رسیدن پروژه رشت – آستارا است و در این خصوص کارهای بزرگی صورت گرفته است.
سفیر ایران در روسیه با اشاره به بررسی و پیگیری مساله گمرکات و لزوم حل این چالش بیان کرد: با حل مساله گمرکات که با تعامل دو طرف صورت می گیرد می توان به توسعه روابط  اقتصادی و تجاری خوش بین و امیدوار بود.


گیلان قطب صادرات کالاهای تولیدی ایران به کشورهای حاشیه خزر می شود

«اسدالله عباسی» استاندار گیلان هم در این نشست با اشاره به روابط حسنه ایران با اعضای اجلاس شانگهای و کشورهای اوراسیا اظهار کرد: رونق تجاری و اقتصادی بین استان های گیلان، مسکو، آستراخان و جمهوری داغستان مستلزم تقویت زیرساخت در بخش های مختلف است که در این سفر به آن پرداخته می شود.
وی با تاکید بر لزوم برقراری تعامل بین تجار ایران و روسی افزود: گسترش روابط تجار و بازرگانان بین دو کشور زمینه را برای توسعه اقتصادی فراهم می کند.

استاندار گیلان با تاکید بر تقویت زیرساخت های حمل و نقلی در حوزه های مختلف ریلی، دریایی، زمینی و هوایی اضافه کرد: پیوند کریدور شمال به جنوب که با حلقه اتصالی «گیلان» صورت می گیرد می تواند نقش مهمی در تقویت روابط تجاری در منطقه ایفا کند.
عباسی با بیان اینکه اتصال کریدور شمال به جنوب فرصت طلایی برای گیلان است، گفت: اتصال خط ریلی رشت به آستارا با همکاری دو طرف سرعت بخشیده می شود.
وی با بیان اینکه بازار هدف روسیه برای گیلان بسیار اهمیت دارد، افزود: گیلان در حوزه کشاورزی دارای محصولات و تولیدات ارزشمند است که می تواند در بازار روسیه جا خوش کند.
استاندار گیلان با اشاره به قابلیت های تجاری و صادرات محور این استان در منطقه اوراسیا بیان کرد: گیلان به قطب صادرات کالاهای تولیدی کشور به روسیه و کشورهای حاشیه خزر باشد.


کد خبر: 22428

دیدگاهتان را بنویسید