امروز: ۱۴۰۳/۰۳/۰۸

آمار تامل برانگیز از کودکان کار گیلان

آژانس خبری کاسپین - مدیرکل بهزیستی گیلان با بیان اینکه ۹۰ درصد کودکان کار در گیلان از جمله رشت غیربومی‌اند، گفت: ۱۳۰ کودک کار خانواده‌دار در گیلان وجود دارند و به صراحت اعلام می‌کنم، کودک خیابانی در سطح استان نداریم.

به گزارش خبرنگار کاسپین، مهدی خدمت‌بین دانا با اشاره به وضعیت بحرانی در بروز برخی آسیب‌های اجتماعی از جمله معتادین متجاهر و کودکان کار اظهار کرد: بهزیستی تنها متولی ساماندهی این قشر از آسیب‌دیدگان نیست بلکه باید همه دستگاه‌ها، مشارکت کنند.

وی با بیان اینکه ۹۰ درصد کودکان کار در گیلان از جمله رشت غیربومی‌اند، افزود: ۱۳۰ کودک کار خانواده‌دار در گیلان وجود دارند و به صراحت اعلام می‌کنم، کودک خیابانی نداریم.

مدیرکل بهزیستی گیلان با اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای مناسب‌سازی خیابان‌ها گفت: مناسب‌سازی شخصی مددجویان بر عهده بهزیستی است اما در سطح شهر باید مناسب‌سازی‌ها با مشارکت شهرداری‌ها باشد.

خدمت‌بین دانا از فعالیت ۶ مرکز اعصاب روان در استان گیلان خبر داد و بیان کرد: در این مراکز ۸۰۰ بیمار اعصاب روان مزمن نگهداری می‌شوند که برای پوشش بیماران در صف انتظار حداقل دو مرکز نگهداری برای آقایان و بانوان، نیازمندیم.

۱۲۰۰ زوج گیلانی متقاضی فرزند خواندگی 

وی از واگذاری حضانت ۴۰ کودک و نوزاد بی‌سرپرست به زوج‌های متقاضی فرزند در سال گذشته خبر داد و افزود: یک هزار و ۳۰۰ زوج گیلانی متقاضی فرزند خواندگی هستند.

مدیرکل بهزیستی گیلان از بسته شدن پنجره جمعیتی در استان خبر داد و افزود: کاهش زادآوری، افزایش جمعیت سالمندی و افزایش طلاق از حمله دلایل بسته شدن پنجره جمعیتی در گیلان است.

دانا با اشاره به آمار طلاق در گیلان و رشد آن در استان بیان کرد: رشد طلاق از یک طلاق به سه ازدواج به یک طلاق در دو ازدواج رسیده است.

وی از فعالیت ۱۶ مرکز اورژانس اجتماعی در سطح استان خبر داد و گفت: طی سال گذشته یک هزار و ۲۸۹ تماس مداخله‌گر با بیشترین فراوانی در کودک آزاری، همسر آزاری، معلول آزاری و روابط خارج از روابط زناشویی با تماس با ۱۲۳ منجر به مأموریت شده است.

مدیرکل بهزیستی گیلان با اشاره به عدم مناسب سازی حداقل ۷۰ درصد دستگاه‌های اجرایی سطح استان افزود: تنها دستگاهی که ۱۰۰ درصد زیرساخت‌های آن مناسب‌سازی شده، راه‌آهن شمال ۲ در گیلان است.


کد خبر: 16783

دیدگاهتان را بنویسید