امروز: ۱۴۰۳/۰۱/۲۵

آمادگی گیلان برای فصل زراعی

به گفته مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان در یک ماه گذشته ۴۰ کیلومتر معادل هشت درصد انهار و سردهنه‌های کشاورزی در گیلان با استفاده از ۱۵ دستگاه ماشین آلات سنگین در شهرستان‌های مختلف استان لایروبی شده است و این عملیات همچنان ادامه دارد.
به گزارش خکاسپین وحید خرمی مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان با تاکید بر لزوم توجه به لایروبی انهار در گیلان اظهار کرد: در یک ماه گذشته ۴۰ کیلومتر معادل هشت درصد انهار و سردهنه‌های کشاورزی در گیلان با استفاده از ۱۵ دستگاه ماشین آلات سنگین در شهرستان‌های مختلف استان لایروبی شده است و این عملیات همچنان ادامه دارد.
وی با اشاره به تلاش برای لایروبی ۵۰ کیلومتری انهار در گیلان گفت: بیشترین عملیات لایروبی انهار تا به امروز در شهرستان آستانه اشرفیه به میزان ۱۱ کیلومتر انجام شده است.
به گفته مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان تسهیل در آبرسانی به مزارع با افزایش سرعت و حجم آب در مسیر انهار کشاورزی تا مزارع و جلوگیری از هدررفت آب در مسیر رسیدن به شالیزار‌ها از مزایای لایروبی انهار و سردهنه‌های کشاورزی است.
خرمی نقش لایروبی انهار در کاهش مصرف آب در فصل زراعی را بسیار مهم برشمرد و بیان کرد: هرساله و در آستانه فصل زراعی، کار لایروبی انهار و رودخانه‌ها در گیلان انجام می‌شود زیرا این امر نقش مهمی در کاهش مصرف آب در فصل زراعی دارد.


کد خبر: 25908

دیدگاهتان را بنویسید