امروز: ۱۴۰۳/۰۱/۲۵

آماده باش ۵۴۲ راهدار در محورهای برفی گیلان

مدیرکل راهداری گیلان با بیان اینکه بارش باران و ترافیک در محورهای مواصلاتی استان گیلان در جریان است، خاطرنشان کرد: ۵۴۲ راهدار، سر اکیپ و راننده با ۳۹۱ دستگاه ماشین‌آلات سبک، نیمه‌سنگین و سنگین با استقرار در ۵۳ راهدارخانه ثابت و سیار استان در حالت آماده‌باش هستند.

به گزارش کاسپین غلامعلی نیک‌فهم  در تشریح آخرین وضعیت محورهای مواصلاتی استان اظهار کرد: هم‌اکنون حداکثر بارش خفیف برف در محورهای اسالم – خلخال و پونل – خلخال ۱۰ سانتیمتر، شوک – ملکوت پنج سانتیمتر، بلوردکان – خصیب دشت پنج سانتیمتر، رودسر – لات محله و بره سر – قوشه لانه و کلیشم و جیرنده – ویه سفیدپوش شده است.

وی گفت: هم اکنون حداکثر بارش شدید برف محورهای ماسال – گیلوان ۱۰ سانتیمتر و سیاهکل – دیلمان پنج سانتیمتر است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان در خصوص آخرین وضعیت محورهای مرزی استان گفت: بارش برف خفیف در گردنه الماس در محور اسالم- خلخال و زندانه در محور پونل- خلخال در حال باریدن است.

نیک‌فهم خاطرنشان کرد: محور پونل-خلخال از محدوده زندانه به سمت خلخال دلیل بارش برف، احتمال ریزش بهمن و نبود ایمنی کافی تا اطلاع ثانوی مسدود است.

وی با بیان اینکه بارش باران و ترافیک در محورهای مواصلاتی استان گیلان در جریان است، خاطرنشان کرد: ۵۴۲ راهدار، سر اکیپ و راننده با ۳۹۱ دستگاه ماشین‌آلات سبک، نیمه‌سنگین و سنگین با استقرار در ۵۳ راهدارخانه ثابت و سیار استان در حالت آماده‌باش هستند.

وی تصریح کرد: به شهروندان و مسافران توصیه می‌کنیم از سفرهای غیر ضروری در جاده‌های کوهستانی خودداری کنند و برای تردد در این محورها حتماً زنجیر چرخ، تجهیزات زمستانی و لوازم گرمایشی به همراه داشته باشند.

نیک‌فهم مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان گفت: شماره تلفن ۱۴۱ مرکز مدیریت راه‌های استان به صورت ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی به سوالات هموطنان در خصوص وضعیت جوی و ترافیکی کلیه محورهای مواصلاتی گیلان و محورهای ارتباطی استان‌های همجوار می‌باشد.


کد خبر: 24915

دیدگاهتان را بنویسید