امروز: ۱۴۰۲/۱۲/۱۲

آغاز طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت کشور در گیلان

کاسپین - رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: کاشت درخت در کشور و به ویژه استان‌های شمالی از وقوع سیلاب جلوگیری کرده و مزایای بسیار زیادی دارد از این روز امروز و به یاد ۱۵۰ شهید روحانی گیلان، کاشت ۱۵۰ اصله درخت به‌طور نمادین انجام شده است.

به گزارش کاسپین، صالح محمدی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان در حاشیه کاشت ۱۵۰ اصله نهال در تالار مرکزی رشت با بیان اینکه کاشت یک میلیارد اصله درخت در سه استان شمالی کشور امروز آغاز شده است، اظهار کرد: یکی از تأکیدات مقام معظم رهبری توجه به گوش درخت در کشور بوده و به هم یک منظور و به مناسبت سالروز شهادت میرزا کوچک جنگلی، کاشت یک میلیارد اصله درخت در سه استان گیلان، گلستان و مازندران آغاز شد.

وی با تأکید بر سبز نگه داشتن کشور و کاشت درخت در کشور گفت: کاشت درخت در کشور و به ویژه استان‌های شمالی از وقوع سیلاب جلوگیری کرده و مزایای بسیار زیادی دارد از این روز امروز و به یاد ۱۵۰ شهید روحانی گیلان، ۱۵۰ اصله درخت به‌طور نمادین انجام شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به اینکه کاشت نهال در استان‌های شمالی را نباید معطوف به هفنه منابع طبیعی کنیم، تصریح کرد: این فصل از سال بهترین فرصت برای کاشت نهال است زیرا در فصل بهار که درختان شکوفه می‌زنند، ریشه نهال آماده سبز شدن و شکوفه زدن است، لذا جهاد کشاورزی با هماهنگی منابع طبیعی در تلاش است تا در فصول مختلف سال خصوصاََ پاییز و بهار درختانی را به‌ کارد.

محمدی با بیان اینکه مردمی کاشت یک میلیارد نهال در استان گیلان، دارای مزایای زیست‌محیطی،  اقتصادی و اجتماعی قابل‌توجهی است، افزود: این طرح نه‌ تنها به حفظ محیط‌زیست کمک می‌کند بلکه به توسعه پایدار و بهبود شرایط زندگی مردم منطقه نیز کمک خواهد کرد.


کد خبر: 22085

دیدگاهتان را بنویسید