امروز: ۱۴۰۲/۱۲/۱۳

آسمان انزلی زیر چتر بهاری می رود!

کاسپین - سرپرست اداره سیما و منظر و فضای سبز شهرداری بندرانزلی گفت: روی ساقه درخت و در محل قطع شاخه‌ها، چسب پیوند استفاده می شود و برای بهار شهروندان منتظر رویش برگ‌های سبز و به وجود آمدن چتر  زیبایی بر بالای این درختان باشند.
به گزارش کاسپین،  فرخنده مقصودی در پی انتشار عکس‌هایی از هرس درختان بلوار بندرانزلی که باعث ایجاد شبهه و سوالاتی از سوی شهروندان در این مورد شده بود، در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: این‌ درختان نارون هستند که عمر مفید حداکثر ۲۵ ساله دارند و با توجه به سر آمدن این سن مفید همچنین بیماری موسوم به مرگ نارون که برخی از این درختان دچار آن شده بودند بسیاری از شاخه ها خشکیده و ممکن بود در اثر بارش برف و باران و یا وزش باد، شکسته و سقوط کنند.

 وی افزود: پیمانکار جدیدی که برای فضای سبز شهری انتخاب شده نیروی متخصص در همین زمینه است که خودش نهالستان بزرگ نارون دارد و به روش کاملاً علمی و اصولی هرس این درختان را انجام می‌دهد.

مقصودی تصریح کرد: شاخه‌های خشک شده، نه تنها رشد مفید نمی‌کردند بلکه باعث شده بودند درختانی که زیر آنها قرار داشتند، نمی‌توانستند دسترسی به نور آفتاب و رشد داشته باشند.

وی گفت: روی ساقه درخت و در محل قطع شاخه‌ها، چسب پیوند استفاده می شود و برای بهار شهروندان منتظر رویش برگ‌های سبز و به وجود آمدن چتر  زیبایی بر بالای این درختان باشند.

سرپرست اداره سیما و منظر و فضای سبز شهرداری بندرانزلی افزود: علاوه بر هرس این شاخه ها، اوایل دی ماه گیاهان جدیدی نیز در کنار این درختان کشت خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه شهروندان در زمینه فعالیت‌هایی که مرتبط با فضای سبز شهری هستند به مسئولان این حوزه اعتماد داشته باشند، گفت: زمانی که شهرداری در خیابان سی متری اقدام به قطع درختان خشک و آفت زده داشت برخی از شهروندان بسیار موضع گرفتند در حالی که این کار علاوه بر جلوگیری از خطر سقوط شاخه های خشک شده انجام و درختان جدید از نوع ژینکو کاشته شد که درختان خزان کننده زیبایی هستند و اگر در این فصل از سال گذرتان به خیابان سی متری بیفتد برگ های زرد، نارنجی و قرمز درختان چشم انداز زیبایی به شهر بخشیده است.

مقصودی از همین موضع گیری در مورد درختان فرسوده خیابان پاسداران خبر داد و تصریح کرد: شهروندان و گردشگران با قطع درختان فرسوده و کاشت درختان جدید از نوع عنبرالسائل چشم‌انداز زیبایی از رنگارنگی برگهای خزان شونده را در این خیابان شاهدند.


کد خبر: 22284

دیدگاهتان را بنویسید