امروز: ۱۴۰۲/۱۲/۱۳

آستارا آماده مقابله با بحران «برف»

هشدار سطح نارنجی هواشناسی و احتمال بارش برف  نقاط کوهستانی و با توجه به مشکلات پیش آمده در شهرستان آستارا در هفته گذشته، ستاد مدیریت بحران این شهرستان به حالت آماده‌باش در آمد.

به گزارش  کاسپین در پی نفوذ سامانه بارشی و هشدار سطح نارنجی سازمان هواشناسی از عصر دوشنبه شاهد بارش برف و باران در مناطق شرقی و غربی خواهیم بود.

کاهش ۱۵ درجه‌ای دما در گیلان 

بر اساس گفته‌های محمد دادرس، مدیرکل هواشناسی گیلان، از عصر روز دوشنخو با ورود سرد و بارشی به گیلان، جریانات در این استان شمالی شده و دمای هوا ۱۵ درجه کاهش می‌یابد.

آن‌طور که رئیس سازمان هواشناسی گیلان می‌گوید بارندگی، وزش باد شدید، بارش برف به ویژه در ارتفاعات از جمله مخاطرات پیش بینی شده در شهرستان‌های غربی و شرقی گیلان است.

پیش‌بینی بارش برف در نقاط کوهستانی گیلان 

بر اساس اعلام هواشناسی، بارش نسبتا سنگین برف در مناطق کوهستانی گیلان به مانند فومن، محور آستارا به اردبیل، اسالم‌ به خلخال، و ارتفاعات تالش و آستارا دور از ذهن نیست.

با اعلام هشدار سطح نارنجی هواشناسی ستاد مدیریت بحران استانداری گیلان تشکیل جلسه داده و نیروهای راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در تمامی مناطق درگیر با برف حضور پیدا کردند تا در صورت مشکل به مردم خدمات‌رسانی کرده و به بازگشایی جاده‌ها بپردازند.

تشکیل جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان آستارا برای مقابله با بارش برف 

مسدودی جاده آستارا به اردبیل، قطعی برق در برخی از نقاط شهرستان آستارا و تعطیلی ادارات و مدارس در این شهرستان به دلیل بارش شدید برف سبب شد محمدرضا شهاب زاده رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان آستارا دستور دهد تا جریان آب، گاز و همچنین برق در زمان بارش باران و برف باید برقرار باشد.

به گفته فرماندار شهرستان آستارا سرعت عمل مدیران دستگاه‌های اجرایی برای رفع هر گونه اختلال در جریان آب، گاز و برق در زمان بحران بسیار مهم و ضروری است.

قطعی برق در۶۱۲ نقطه آستارا در بارش برف گذشته

بارش برف هفته گذشته در شهرستان آستارا سبب شد تا ۶۱۲ نقطه شهرستان آستارا با قطعی برق مواجه شد لذا به گفته شهاب‌زاده رئیس ستاد مدیریت آستارا، دستگاه‌های خدمات رسان با تجهیزات و امکانات کافی در مناطق کوهستانی و سخت‌گذر حضور دارند.

آنطور که فرماندار شهرستان می‌گوید مدارس و مساجد منطقه حیران و بهارستان و دیگر نقاط کوهستانی این شهرستان هم برای اسکان اضطراری مسافران در راه مانده از برف در صورت لزوم آماده است و شهرداری و اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آستارا با ماشین آلات و تجهیزات برف روبی، آماده خدمات رسانی در صورت وقع بحران احتمالی هستند.

پایان پیام/


کد خبر: 24043

دیدگاهتان را بنویسید