امروز: ۱۴۰۳/۰۲/۰۲

آخرین وضعیت تردد در محورهای گیلان

 مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان، از تردد دو میلیون و ۶۸۹ هزار و ۸۶ خودرو در محورهای ورودی و خروجی استان طی گذشته خبر داد و گفت: بیش از ۱۰۱ هزار خودرو طی ۱۷ روز گذشته از گیلان خارج شدند.

به گزارش کاسپین غلامعلی نیک فهم  با اشاره به آخرین وضعیت تردد در محورهای استان گیلان در طرح نوروزی، اظهار کرد: از ۲۴ اسفندماه ۱۴۰۲ لغایت ۱۱ فروردین ماه ۱۴۰۳، تعداد یک میلیون و ۴۴۳ هزار و ۵۲۰ وسیله نقلیه وارد استان گیلان شده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته پنج درصد کاهش در ورود را نشان می‌دهد.

وی همچنین از خروج تعداد یک میلیون و ۲۴۵ هزار و ۵۶۶ وسیله نقلیه از استان در بازه مذکور خبر داد و تصریح کرد: در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، شش درصد کاهش در خروج از استان داشته‌ایم.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان با بیان اینکه از ابتدای طرح نوروزی، بیشترین میزان ورودی از طریق آزادراه قزوین – رشت با ۶۸۸ هزار و ۷۷۴ وسیله نقلیه بوده است، تصریح کرد: محور رامسر – چابکسر نیز با ۴۶۷ هزار و ۲۹۳ وسیله نقلیه، دومین محور ورودی پرتردد استان بوده است.

نیک فهم، بیشترین میزان خروجی استان را نیز محور آزادراه رشت – قزوین با تردد ۵۰۸ هزار و ۷۱۹ وسیله نقلیه دانست و بیان کرد: از ابتدای طرح نوروزی، متوسط تردد در محورهای مواصلاتی استان ۷۴۲ وسیله نقلیه در ساعت بوده؛ اوج تردد در محورهای استان نیز در روز یکشنبه، ۵ فروردین ماه با متوسط تردد ۸۴۷ وسیله نقلیه در ساعت به ثبت رسیده است.

وی با اشاره به خروج ۱۰۱ هزار و ۶۶۱ خودرو از گیلان طی ۲۴ ساعت گذشته، خاطرنشان کرد: بیشترین میزان تردد در محورهای ارتباطی داخلی استان مربوط به محور امامزاده هاشم – تقاطع سراوان با متوسط تردد روزانه ۴۹ هزار و ۴۲۷ خودرو و پش از آن محور لاهیجان – آستانه اشرفیه با متوسط تردد روزانه ۴۸ هزار و ۹۳۶ خودرو است.


کد خبر: 26474

دیدگاهتان را بنویسید