امروز: ۱۴۰۳/۰۵/۰۳

۹۷ درصد روستاهای گیلان «سبز» هستند

آژانس خبری گیلان- مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان گفت: هم‌اکنون روستاهای گازدار گیلان به ۲۱۳۴ روستا و درصد بهره‌مندی گاز روستایی گیلان به ۹۷.۱ درصد رسیده است.
به گزارش کاسپین، عیسی جمال‌نیکویی در جمع خبرنگاران با اشاره به اقدامات صورت‌گرفته در دو سال گذشته برای گازرسانی به مناطق مختلف استان اظهار کرد: در ابتدای فعالیت دولت کار و کرامت، ۲۰۸۰ روستا در استان بهره‌مند از گاز طبیعی بود و درصد برخورداری گاز روستایی استان بر روی ۹۵.۹ درصد قرار داشت ولی هم‌اکنون روستاهای گازدار گیلان به ۲۱۳۴ روستا و درصد بهره‌مندی گاز روستایی گیلان به ۹۷.۱ درصد رسیده است.

وی افزود: بالغ بر ۷۸۵ میلیارد ریال برای گازرسانی به این روستاهای کوهستانی طی دو سال گذشته هزینه شده است.

جمال‌نیکویی در خصوص وضعیت گازرسانی به شهرهای استان گیلان گفت: به برکت انقلاب اسلامی همه شهرهای گیلان به جز شهر تاریخی ماسوله به علت دارا بودن بافت تاریخی و عدم امکان گازرسانی از نعمت گاز طبیعی برخوردارند.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان با بیان اینکه از ابتدای فعالیت دولت کار و کرامت تاکنون، ۳۶ هزار و ۱۰۰ انشعاب گاز در سراسر استان نصب شده، تصریح کرد: با تحقق این مهم بالغ بر ۱۱۲ هزار متقاضی، برخوردار از گاز طبیعی شدند و مجموع مشترکین گاز در استان به یک میلیون و ۲۳۹ هزار مشترک رسیده است.

وی همچنین از اجرای بالغ بر ۷۵۰ کیلومتر شبکه گاز در دو سال گذشته در استان خبر داد و گفت: با اجرای این عملیات عظیم، مجموع طول شبکه گازدار استان به بیش از ۲۲ هزار کیلومتر افزایش یافته است.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان نقش گاز را در رونق تولید و توسعه استان بی‌بدیل دانست و بیان کرد: از ابتدای فعالیت دولت سیزدهم تاکنون تعداد ۱۴۳ صنعت عمده در گیلان با حجم جایگزینی ۶۶ هزار و ۶۲۰ مترمکعب در ساعت، بهره‌مند از گاز طبیعی شده‌اند.

جمال‌نیکویی در خصوص پروژه‌های در دست اجرای این شرکت بیان کرد: با مساعدت مدیران شرکت ملی گاز ایران، مجوزهای عملیات گازرسانی به ۱۵۲ روستا در شهرستان‌های رودسر، تالش، املش، سیاهکل و رودبار اخذ شده و پیمان سپاری آن‌ها در قالب ۸ پیمان برای سال‌های ۱۴۰۲ و ۱۴۰۳ انجام شده یا در حال اجرا است.

وی گازرسانی گسترده به اقصی نقاط استان را ماحصل تلاش‌های یکایک پرسنل تلاشگر شرکت گاز از ابتدای تأسیس شرکت تاکنون دانست و بر گازرسانی به مناطق باقیمانده طبق برنامه زمانبندی تأکید کرد.

مدیرعامل شرکت گاز گیلان یادآور شد: به علت ادغام چند روستا در شهرستان رودسر، آمار روستاهای گازدار به ۲۱۳۴ روستا کاهش یافته است.


کد خبر: 19114

دیدگاهتان را بنویسید