امروز: ۱۴۰۲/۰۹/۱۲

یزدانی طلایی شد

آژانس خبری کاسپین - در وزن ۸۶ کیلوگرم حسن یزدانی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر صفر موخامد عبداله یف از قرقیزستان را از پیش رو برداشت. وی در دور بعد با نتیجه ۱۰ بر صفر دولت میرات اورازگیلیوف از ترکمنستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. یزدانی در این دیدار با نتیجه ۱۰ بر صفر بیامباسورن بات اردن از مغولستان را شکست داد و در فینال هم حریف هندی خود را ۱۰ بر صفر شکست داد و طلایی شد.

به گزارش کاسپینن، کاروان ورزش ایران که با ۲۸۹ ورزشکار در ۳۴ رشته ورزشی و با نام «شهید حججی» و شعار «ایمان – ایران – افتخار» در نوزدهمین دوره از بازی‌های آسیایی شرکت کرده، در چهاردهمین روز به دنبال افزایش تعداد مدال های طلای خود است تا در جدول رده بندی شرایط بهتری پیدا کند.

نتایج ورزشکاران ایران در روز چهاردهم به شرح زیر است:

امیرحسین زارع طلایی شد

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم امیرحسین زارع در دور اول با نتیجه ۱۰ بر صفر زمان انور از پاکستان را مغلوب کرد. وی‌ در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر صفر بوهیردون از چین را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه ۱۱ بر صفر یوسوپ باتیرمورزایف از قزاقستان را از پیش رو برداشت و به دیدار فینال راه یافت. زارع در این دیدار با لخاگواگرل مونختور از مغولستان مبارزه کرد و با شکست وی به مدال طلا دست پیدا کرد.

امیرحسین زارع آزادکار طلایی ایران در هانگژو

گلیج به مدال نقره رسید

در وزن ۹۷ کیلوگرم مجتبی گلیج در دور اول با نتیجه ۱۳ بر ۷ مقابل ماگومد ابراگیموف از ازبکستان به پیروزی رسید. وی در دور بعد با نتیجه ۴ بر ۲ گانخویاگ گانباتار از مغولستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه ۳ بر ۱ از سد علیشیر یرگالی از قزاقستان گذشت و به دیدار فینال راه یافت اما برای رسیدن به مدال طلا مغلوب حریف بحرینی شد و به مدال نقره رسید.

مجتبی گلیج با شکست برابر حریفی بحرینی به مدال نقره آسیا رسید

حسن یزدانی به مدال طلا رسید

 

حسن یزدانی با شکست کشتی گیر هندی در فینال قهرمان آسیا شد

یونس امامی اولین طلایی کشتی آزاد

در وزن ۷۴ کیلوگرم یونس امامی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۷ بر ۲ اوروزو بک توکتومامبتوف از قرقیزستان را شکست داد. وی در این مرحله با نتیجه ۱۰ بر ۲ لیو فنگ از چین را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه ۹ بر ۳ ماگومت اولویف از تاجیکستان را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. او در دیدار فینال حریف ژاپنی را شکست داد و به مدال طلا رسید.


کد خبر: 19878

دیدگاهتان را بنویسید