امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۳۱

کشت پاییزه در نوار شمالی کشور آغاز شد

آژانس خبری کاسپین - رئیس مرکز خشکسالی گفت: کشاورزان عرض‌های شمالی پس از دریافت بارش و ایجاد رطوبت زمین، کشت پاییزه را آغاز کردند.
به گزارش ماسپین – احد وظیفه رئیس مرکز خشکسالی گفت: از ابتدای مهرماه در نوار شمالی کشور همچون استان‌های گیلان، مازندران، خراسان شمالی، کردستان، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و بخش های کوهستانی نوار شمالی تهران بارش ها مناسب بوده است.به گفته او، گرچه به طور کلی بارش در مهرماه پربارش نیست، اما در برخی استان ها نرمال و بیش از نرمال بوده است. همچنین طی یک تا دو هفته آینده بارندگی در نوار غربی آغاز می شود.

وظیفه ادامه داد: اوایل هفته آینده  با عبور دو موج از عرض‌های شمالی، بارش باران، استان‌های تهران، قزوین، زنجان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و کردستان را در برمی‌گیرد. هرچند بارش در جنوب البرز خیلی موثر نیست.

رئیس مرکز خشکسالی افزود: مدل‌های اقلیمی نشان میدهد که وضعیت بارندگی‌ها در نیمه دوم پاییز و نیمه اول زمستان مطلوب خواهد بود به طوریکه بارش در پاییز نرمال و بالاتر از نرمال است.

او گفت:  کشاورزان عرض های شمالی به سبب بارش و دریافت رطوبت زمین، کشت را شروع کردند و در عرض های جنوبی کشاورزان کماکان باید منتظر دریافت بارش باشند تا با دریافت بارش در هفته های آتی بتوانند کشت پاییزه را آغاز کنند.


کد خبر: 20027

دیدگاهتان را بنویسید