امروز: ۱۴۰۳/۰۵/۰۳

کشتی به گِل نشسته آستارا حرکت کرد

کاسپین - فرماندار آستارا از به حرکت در آمدن کشتی تجاری به گل نشسته در بندر آستارا و ادامه مسیر به مقصد بندر هوسان باکو خبر داد.

به گزارش کاسپین، محمدرضا شهاب زاده در جمع خبرنگاران در خصوص کشتی تجاری به گل نشسته در بندر آستارا، اظهار کرد: کشتی تجاری ۲۵۰۰ تُنی حامل مواد پتروشیمی که صبح روز جمعه (۲۶ آبان‌ماه) در بندر آستارا به گل نشسته بود، دقایقی قبل با تلاش نیروهای امدادی و یدک کش به حرکت درآمد.

وی افزود: این کشتی تجاری پس از بارگیری در بندر آستارا به مقصد بندر هوسان باکو در حال حرکت بود که هنگام عبور از کانال بندر آستارا به سمت دریای خزر، به گِل نشست، اما با تلاش گروه اعزامی از بندرانزلی و یک یدک‌کش قوی، دقایقی قبل به حرکت درآمد و اکنون عازم بندرهوسان باکو در جمهوری آذربایجان است.

فرماندار آستارا با اشاره به دلایل به گل نشستن این کشتی گفت: نامساعد بودن شرایط جوی باعث به گل نشستن این کشتی تجاری شده بود.

مجتمع بندری آستارا در شمال غربی استان گیلان، حاشیه دریای خزر و مرز جمهوری آذربایجان با ۶۰ هکتار وسعت، نخستین بندر بخش خصوصی کشور و نزدیک‌ترین و مقرون به صرفه‌ترین مسیر تجارت و حمل و نقل کالا بین آسیا، آفریقا و اروپا است.

انتهای پیام


کد خبر: 21709

دیدگاهتان را بنویسید