امروز: ۱۴۰۲/۰۹/۰۷

کاهش 10 درجه ای دمای هوا در گیلان

آژانس خبری کاسپین - مدیرکل هواشناسی گیلان از صدور ۳ هشدار سطح زرد هواشناسی برای استان خبر داد و گفت: مردم و مسافران از استقرار و برپایی چادرهای مسافرتی در حاشیه رودخانه‌ها پرهیز کنند.
به گزارش کاسپین، محمد دادرس  با اشاره به آخرین الگوهای هواشناسی در گیلان اظهار کرد: نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده استقرار جریانات جنوبی در منطقه است.

وی افزود: در برخی نواحی ساحلی و جلگه‌ای به ویژه در ساعات صبح و شب پدیده مه مورد انتظار است.

دادرس ادامه داد: از امروز با شمالی شدن جریانات و نفوذ سامانه کم و بیش ناپایدار شرایط برای ابرناکی و مه آلود بودن هوا، کاهش دما، بعضی ساعات بارندگی و وزش باد به ویژه دوشنبه و رعد و برق تا سه شنبه فراهم است.

مدیرکل هواشناسی گیلان ادامه داد: به تدریج با شکل گیری جریانات جنوبی از روز چهارشنبه، وزش باد جنوبی، روند افزایش دما و در برخی نواحی ساحلی و جلگه‌ای پدیده مه تا پایان هفته پیش بینی می‌شود.

وی از کاهش دمای ۵ تا ۸ درجه در نقاط مختلف استان خبر داد و گفت: مردم و مسافران از استقرار و برپایی چادرهای مسافرتی در حاشیه رودخانه‌ها پرهیز کنند.

دادرس با بیان اینکه تمهیدات در بخش کشاورزی اندیشیده شود، ادامه داد: از تردد در جاده‌ها به ویژه در محورهای کوهستانی و فعالیت کوهنوردی طی این مدت پرهیز شود.


کد خبر: 20896

دیدگاهتان را بنویسید