امروز: ۱۴۰۳/۰۵/۰۳

کاهش ۱۵ درجه ای دمای گیلان

مدیرکل هواشناسی گیلان، از کاهش ۱۰ تا ۱۵ درجه ای متوسط دمای هوای استان خبر داد و متذکز شد: شاهد بارش برف و کولاک در ارتفاعات و دامنه ها خواهیم بود که تا صبح دوشنبه ادامه خواهد داشت.

به گزارش کاسپین محمد دادرس آسمان گیلان را ابری و مه آلود، همراه با بارش باران و وزش باد دانست و اظهار کرد: جیرنده با دمای صفر درجه سلسیوس و لوشان با دمای ۱۲ درجه سلسیوس به ترتیب سردترین و گرم ترین نقاط استان هستند.

وی نقشه های هواشناسی را نشان دهنده فعالیت سامانه بارشی و سرد در منطقه دانست و افزود: تداوم ابرناکی و بارندگی و در ارتفاعات بارش برف و کولاک تا اواخر وقت امروز مورد انتظار است.

مدیرکل هواشناسی گیلان تصریح کرد: به تدریج از عصر و شب امروز با تضعیف و خروج سامانه بارشی شاهد کاهش ناپایداری و ابرناکی خواهیم بود و طی فردا افزایش نسبی دما مورد انتظار است.

دادرس ادامه داد: از ظهر جمعه با جنوبی شدن جریانات سطح زمین، وزش باد جنوبی به ویژه در ارتفاعات و دامنه ها تا صبح شنبه پیش بینی می شود، اما مجددا از ظهر شنبه با نفود موج بارشی جدید، شرایط برای ابرناکی و مه آلود شدن هوا و وزش باد شمالی و کاهش دما و بارش باران و رعد و برق و تگرگ فراهم خواهد شد.

وی از کاهش ۱۰ تا ۱۵ درجه ای متوسط دمای هوای استان خبر داد و متذکز شد: شاهد بارش برف و کولاک در ارتفاعات و دامنه ها خواهیم بود که تا صبح دوشنبه ادامه خواهد داشت.

مدیرکل هواشناسی گیلان همچنین از احتمال آبگرفتگی و بالا آمدن سطح آب رودخانه ها و مسیل ها و جاری شدن سیلاب و ریزش سنگ و خسارت به سازه ها و برخورد صاعقه خبر داد و خاطرنشان کرد: رانندگانی که قصد عبور از محورهای کوهستانی و گردنه های برفگیر را دارند، نسبت به تجهیز خودرو به زنجیر چرخ و لوازم گرمایشی اقدام کنند.


کد خبر: 23644

دیدگاهتان را بنویسید