امروز: ۱۴۰۲/۰۹/۱۶

پیاده روی اربعین یک معجزه الهی است

آزانس خبری کاسپین- مسئول موکب شهدای فومن با تاکید بر لزوم باورمندی مردم به اعتقادات و باورهای دینی گفت: پیاده روی اربعین یک معجزه الهی است.

به گزارش کاسپین، سید رضا موسوی با اشاره به استقرار و فعالیت موکب شهدای فومن در کربلای معلی، اظهار کرد: یک دهه از فعالیت این موکب در کربلای معلی می‌گذرد.

وی با بیان اینکه ۴۰ خادم در موکب شهدای فومن فعالیت می‌کنند، افزود: ۲۵ خادم آقا و ۱۵ خادم بانو در این رزمایش معنوی و اعتقادی ما را همراهی می‌کنند.

مسئول موکب شهدای فومن با اشاره به برخی چالش‌های معیشتی و اقتصادی، بیان کرد: حماسه اربعین همیشه گره گشای خدام در امور مختلف بوده و خواهد بود.

موسوی با بیان اینکه اربعین امام حسینبرای جهان بشریت است، گفت: اربعین به یک محدوده و مرز جغرافیایی و فکری اختصاص ندارد بلکه متعلق به هر دین، فکر و اندیشه است.

وی با بیان اینکه خادم همه طیف‌ها، قومیت‌ها و ملیت‌ها در کربلا هستیم، افزود: موکب شهدای فومن و دیگر مواکب گیلانی در پذیرایی از زوار از جان و دل مایه می‌گذارند.

مسئول موکب شهدای فومن با اشاره به برخی برنامه‌های فرهنگی این موکب در کربلا، بیان کرد: در کنار اسکان و پذیرایی از زوار، برنامه‌های فرهنگی و اعتقادی هم اجرا می‌شود.

موسوی با بیان اینکه پیاده روی اربعین یک معجزه الهی است، گفت: در شرایطی که زیرساخت‌های اولیه در عراق و کربلا با چالش روبه‌رو است پذیرایی و اسکان میلیون‌ها زائر در اربعین حسینی یک شاهکار الهی است.

وی با اشاره به اینکه در پخت غذا از برنج ایرانی استفاده می‌شود، افزود: نذر برنج در اربعین از مهمترین نذورات است.

مسئول موکب شهدای فومن با بیان اینکه این موکب کاملاً مردمی است، گفت: باورمندی به مردم در عرصه‌های مختلف بویژه پیاده روی اربعین ضرورت دارد.

موسوی با بیان اینکه تمامی خدمات در اربعین مردمی است، افزود: نگاه اعتقادی به اربعین بعنوان بزرگترین رویداد انسانی در دنیا بسیار اهمیت دارد.


کد خبر: 18614

دیدگاهتان را بنویسید