امروز: ۱۴۰۲/۰۹/۰۷

پرداخت غرامت ۱۸ میلیارد تومانی به کشاورزان خسارت دیده گیلان

آژانس خبری کاسپین - معاون خدمات بیمه ای بانک کشاورزی گیلان، با بیان اینکه در سال زراعی گذشته بیش از ۵۳ هزار کشاورز را تحت پوشش بیمه قرار دادیم، اضافه کرد: در مرحله اول کشت، بیش از ۱۸ میلیارد تومان غرامت پرداخت کردیم.

به گزارش کاسپین، پیمان عبدالهی فر، با اشاره به حمایت بیمه کشاورزی از محصولات تولیدکنندگان، اظهار کرد: همه کشاورزان نسبت به خرید بیمه نامه اقدام کنند، زیرا بیمه کشاورزی تنها سازمان مالی است که می تواند کشاورزان را در بخش خسارات یاری کند.

وی با بیان اینکه بیمه محصولات کشاورزی سال زراعی جدید از اول مهرماه آغاز شده است، افزود: فروش بیمه نامه کشاورزی شامل محصولات فرعی از جمله دامی، زراعی، باغی و شیلاتی نیز می شود.

معاون خدمات بیمه ای بانک کشاورزی گیلان در گفت وگوی خبری، از کشاورزان خواست به شعب بانک کشاورزی یا مراکز منتخب جهاد کشاورزی و یا نمایندگی های بیمه کشاورزی جهت خرید بیمه نامه مراجعه کنند و گفت: تمهیداتی برای کشاورزان در نظر گرفته شده که شامل تقسیط حق بیمه است؛ همچنین کشاورزانی که سال گذشته هیچگونه غرامتی دریافت نکردند، مشمول تخفیف خواهند شد.

عبدالهی فر، با بیان اینکه در سال زراعی گذشته بیش از ۵۳ هزار کشاورز را تحت پوشش بیمه قرار دادیم، اضافه کرد: در مرحله اول کشت ۴۰۰۰ نفر مشمول خسارت شدند و بیش از ۱۸ میلیارد تومان غرامت پرداخت کردیم.

وی از انجام عملیات بررسی خسارات مرحله دوم کشت خبر داد و خاطرنشان کرد: پرداخت غرامت مرحله برداشت برنج در دستور کار است که پس از تزریق اعتبارات از سوی دولت به کشاورزان زیان دیده پرداخت می شود.


کد خبر: 19576

دیدگاهتان را بنویسید