امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۳۱

پای آقای «مدیرکل» هم به پرونده حادثه لنگرود باز شد

آژانس خبری کاسپین - در پی آتش‌سوزی در کمپ ترک اعتیاد لنگرود و جان باختن 33 مددجوی این کمپ برای مدیر کل بهزیستی استان گیلان قرار نظارت قضایی صادر شد.

به گزارش کاسپین؛ رئیس کل دادگستری استان گیلان از صدور قرار نظارت قضایی مدیر کل بهزیستی استان به لحاظ کوتاهی در ادای وظیفه و نداشتن نظارت بر کمپ ها خبر داد.
حجت الاسلام والمسلمین اسماعیل صادقی گفت: مدیر کل بهزیستی گیلان به علت کوتاهی در ادای وظیفه و نداشتن  نظارت بر کمپ ها و وقوع حادثه آتش سوزی کمپ ترک اعتیاد در لنگرود تحت نظارت قضایی قرار گرفت و مراتب به سازمان بهزیستی نیز اعلام شد.
رئیس کل دادگستری استان گیلان با بیان اینکه طبق دستورالعمل‌های مربوطه مرجع صدور مجوز و نظارت بر کمپ‌ها برعهده بهزیستی استان است، گفت: از لحظه وقوع حادثه، بررسی دقیق در دستور کار همکاران دادسرای مرکز استان قرار گرفت و مشخص شد بهزیستی وظایف نظارتی و اداری خود را در این خصوص انجام نداده که منجر به وقوع این فاجعه شده است.
وی در ادامه تصریح کرد: در همین راستا مدیر کل بهزیستی و کارکنان مرتبط تحت پیگیرد قانونی قرار گرفتند و تحقیقات همکاران قضایی آغاز و با توجه به اتهامات منتسبه ضمن تفهیم اتهام وصدورقرارتامین کیفری، برای نامبرده قرار نظارت قضایی صادر و نامبرده به قرار نظارت قضایی اعتراض که پرونده به شعبه شعبه ۱۰۷ کیفری ۲ رشت ارجاع و اعتراض نامبرده رسیدگی و قرار نظارت قضایی تایید شد.
حجت الاسلام والمسلمین اسماعیل صادقی با اشاره به اینکه دستگاه قضایی با کسانی که در حفظ حقوق عامه و کرامت انسانی کوتاهی می کنند و جان و مال مردم را به مخاطره می‌اندازند در چارچوب قانونی برخورد می کند، تصریح کرد: همه مدیران و مسئولان استانی باید در انجام دادن وظایف قانونی خود هشیار و پاسخگوی تمامی اقدامات زیرمجموعه‌های خود باشند.


کد خبر: 21313

دیدگاهتان را بنویسید