امروز: ۱۴۰۲/۰۹/۱۶

پاداش ۶۰میلیاردی به خوش مصرف های برق گیلان

آژانس خبری کاسپین - مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان از تخصیص ۶۶ میلیارد تومان پاداش مدیریت مصرف به بیش از ۴۵۰ هزار مشترک در استان در فصل گرمای امسال خبر داد.

به گزارش  کاسپین، محمدتقی مهدیزاده گفت : با اجرای طرح پاداش ۲۰ برابری به ازای کاهش مصرف از سوی وزارت نیرو و شرکت توانیر، تابستان امسال، بیش از ۶۶ میلیارد تومان پاداش مدیریت مصرف به بیش از ۴۵۰ هزار مشترک گیلانی تعلق گرفت.

وی با قدردانی از مشترکان گیلانی برای همکاری در مصرف منطقی انرژی برق، افزود: طرح تخفیفی پاداش ۲۰ برابری ، بزرگترین طرح تشویقی برای صنعت برق است که مردم هم از نتایج مثبت آن بهره‌مند شدند.

مدیرعامل توزیع برق گیلان با اشاره به نظارت بر مصرف برق در ادارات استان، گفت: برق ۷۲ اداره در گیلان هم به دلیل رعایت نکردن مدیریت مصرف، پس از ۲ بار اخطار، قطع و به ۸۰۲ اداره پُرمصرف هم تابستان امسال اخطار داده شد. 

محمدتقی مهدیزاده همچنین به مشوق‌های بخش کشاورزی اشاره کرد و افزود : این مشترکان هم در تابستان با استفاده نکردن از چاه‌های کشاورزی به مدت ۵ ساعت در ساعت ۱۲ تا ۱۷ هر روز و انتقال زمان آبیاری به ساعات دیگر ، از برق رایگان در بقیه‌ی ساعات شبانه روز بهره‌مند شدند.

وی با اشاره به برنامه‌های مدیریت مصرف در دیگر حوزه‌ها، اضافه کرد: برای کم شدن مصرف انرژی برق در خیابان‌ها ، چراغ‌های معابر هم به صورت یک در میان در اتوبان‌ها و بزرگراه‌ها خاموش شد.

وی با تاکید بر نقش صدا وسیما و اصحاب رسانه استان در این خصوص، گفت: همراهی رسانه‌های استان برای اطلاع رسانی در خصوص مدیریت مصرف، به ویژه در ساعت‌های اوج مصرف مشترکان، نقش بسزایی در کاهش میزان مصرف دارد.

شرکت توزیع نیروی برق گیلان بیش از یک میلیون و ۶۱۷ هزار مشترک دارد که از این تعداد مشترک ، ۷۶ درصد به بخش خانگی تعلق دارد.


کد خبر: 19785

دیدگاهتان را بنویسید