امروز: ۱۴۰۲/۰۹/۰۷

ورود دادستان صومعه سرا به مسئله «سگ های ولگرد»

آژانس خبری کاسپین -   دادستان شهرستان صومعه‌سرا‌، شهرداری‌های صومعه‌سرا، تولم‌شهر و گوراب زرمیخ را موظف کرد نسبت به جمع آوری سگ‌های ولگرد اهتمام جدی داشته باشند.

 

 

به گزارش کاسپین، هادی بشری دادستان شهرستان صومعه‌سرا‌، شهرداری‌های صومعه‌سرا، تولم‌شهر و گوراب زرمیخ را موظف کرد نسبت به جمع آوری سگ‌های ولگرد اهتمام جدی داشته باشند.

بر اساس این گزارش، متن دستور دادستانی به شرح زیر است:

نظر به اینکه حضور سگ‌های ولگرد و رها شده در سطح شهر، مکان‌های عمومی و معابر به جهت دارا بودن بیماری‌های مسری و انتقال آن به انسان از مصادیق تهدید علیه بهداشت عمومی و شهروندان موضوع ماده ۶۸۸ از قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۷۵ محسوب می‌شود و با عنایت به آغاز سال تحصیلی و با توجه به فراوانی این مشکل؛ شهرداری‌های صومعه‌سرا، تولم‌شهر و گوراب زرمیخ در راستای وظایف قانونی خود به موجب ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها اقدامات لازم را جهت ساماندهی سگ‌های ولگرد و جمع‌آوری آن‌ها به طریق مقتضی انجام دهند. در غیر اینصورت در جهت حفظ رعایت حقوق عامه و در راستای دستورالعمل مقابله با ترک وظایف قانونی مدیران و کارمندان و پیشگیری از آن دادستانی به جهت ترک فعل صورت گرفته در این زمینه اقدامات تعقیبی لازم را به عمل خواهد آورد.


کد خبر: 19335

دیدگاهتان را بنویسید