امروز: ۱۴۰۲/۰۹/۱۶

ورود بیش از ۶۰ میلیون مسافر به گیلان در ۷ ماه

اختصاصی کاسپین - مدیرکل میراث‌فرهنگی گیلان از ورود بیش از ۶۰ میلیون مسافر بدر ۷ ماه گذشته به این استان خبر داد.

ولی جهانی در گفتگو با خبرنگار  کاسپین، با اشاره به جزئیات بیشتر ورود مسافرین و گردشگران به گیلان، اظهار کرد: بیشترین وسایل نقلیه ورودی به استان در بازه زمانی ۷ ماه گذشته به ترتیب مربوط به مسیرهای آزاد راه قزوین – رشت، رامسر به چابکسر ، گیلوان به منجیل و اردبیل به آستارا بوده است .
وی از ورود بیش از ۶۰میلیون مسابفه و گردشگر به گیلان خبر داد و افزود: برآورد مسافران ورودی به استان طی هفت ماهه سال بیش از ۶۰ میلیون نفر بوده که رشد ۲۳ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی گیلان از ثبت اقامت ۶۵ میلیون نفر_ شب در این استان خبر داد و اضافه کرد: گردشگران اقامت کننده در مراکز اقامتی ثابت و موقت در استان بیش از ۶۵ میلیون نفر – شب بوده که شاهد رشد در حدود ۳۱ درصدی در اقامت مسافر نسبت به مدت مشابه بودیم.
جهانی با بیان اینکه ۹۳ درصد اشغال تخت مراکز اقامتی در این بازه زمانی گزارش شده، گفت: بنابر گزارش ستاد اجرایی خدمات سفر استان گیلان در خصوص رتبه بندی شهرستانها جهت اقامت مسافران در مراکز اقامتی ثابت (تحت پوشش اداره کل) و موقت استان طی هفت ماهه گذشته شهرستان های رشت، بندرانزلی، رودسر و آستارا به ترتیب بیشترین اقامت و همچنین شهرستانهای لاهیجان، فومن و طوالش در رده های بعدی قرار دارد.
وی از بازدید حدود ۱۰ میلیون نفر از موزه ها و بناهای تاریخی خبر داد و افزود: در بخش بازدید موزه ها،ابنیه تاریخی و جاذبه های گردشگری به نسبت مدت مشابه سال گذشته ۲۲ درصد رشد داشتیم.


کد خبر: 21204

دیدگاهتان را بنویسید